Jaka lampa do hybryd będzie najlepsza?

0
1211
Lampa do hybryd
fot. pixabay.com

Manicure hybrydowy już dawno stał się jedną z najpopularniejszych usług wykonywanych w gabinetach kosmetycznych. W ostatnich latach przeniósł się także do domów wielu Polek, które coraz częściej samodzielnie wykonują tę stylizację. Niezależnie od tego, czy decydujemy się na odwiedziny w gabinecie kosmetycznym, czy też własny kącik piękna, jedno jest pewne. Nie wykonamy paznokci hybrydowych bez odpowiednich narzędzi. Od czego warto zacząć zakupy? Która lampa do hybryd będzie najlepsza? Wyjaśniamy w tym poradniku. 

Lampa do hybryd: od czego zacząć? 

Często mówi się o tym, że lampa do hybryd jest jednym z najdroższych elementów niezbędnych do wykonania manicure. Jej cena często przewyższa kwotę, którą płacimy za frezarki, nie wspominając już o różnego rodzaju lakierach czy ozdobach. O ile dla profesjonalnych stylistek paznokci, takie zakupy to codzienność, o tyle w przypadku kobiet, które chcą samodzielnie wykonywać hybrydy na swoich dłoniach, to prawdziwe wyzwanie. Jedno jest jednak pewne, zakup ten powinien zostać starannie przemyślany. Zobaczcie, na co warto zwrócić uwagę przy wyborze lampy. 

Która lampa do hybryd jest lepsza? LED czy UV? 

To zapewne pytanie, które wiele osób zadaje sobie na samym początku. Nie ma oczywiście jednoznacznej odpowiedzi na to zagadnienie, ponieważ wszystko zależy od naszych indywidualnych oczekiwań. Jeżeli chcemy wykonywać jedynie manicure hybrydowy, śmiało możemy sięgnąć po lampę LED. Jej dużą zaletą jest przede wszystkim wytrzymałość. Małe diody są zdecydowanie bardziej trwałe, aniżeli standardowe żarówki dostępne w wersji UV.

Lampa do hybryd: LED
fot. pixabay.com

 

Innego wyboru powinniśmy dokonać, gdy oprócz hybryd planujemy wykonywać jeszcze żele lub akryle. Często lampy LED z niskiej lub średniej półki cenowej mogą po prostu nie poradzić sobie z tym zadaniem i po prostu nie utwardzą paznokci. Z tego względu, w tym przypadku, o wiele lepszym rozwiązaniem będzie wybór lampy UV lub takiej, która posiada również światła LED. 

Co jeszcze warto rozważyć? 

Gdy uporamy się z kwestią rodzaju światła, warto pochylić się nad innymi zagadnieniami. Jakość lampy do hybryd znacząco wpływa na efekt każdej stylizacji. Zbyt słabo utwardzone lakiery mogą także wywoływać różne reakcje alergiczne, dlatego zakup ten należy dokładnie przemyśleć. Kolejnym parametrem, który odgrywa ważną rolę jest moc. Na tym etapie zasada jest bardzo prosta, ponieważ im większa jej wartość, tym lepiej. W tym punkcie warto pochylić się również nad jeszcze jednym zagadnieniem, mianowicie rodzajem lampy. Popularne mostki pod względem mocy będą zdecydowanie najsłabsze i mogą nie poradzić sobie z tym wyzwaniem, dlatego ten rodzaj warto odrzucić już na samym początku. 

Lampa do hybryd: mostek
fot. pixabay.com

Optymalnym rozwiązaniem będzie zatem wybór lampy z dużą mocą, do której możemy swobodnie włożyć całą dłoń. Najlepiej, aby posiadała także m.in. trzy tryby ustawiania czasu:

  • 30 sekund,
  • 60 sekund,
  • bez przerwy. 

Lampa do hybryd to nie wszystko 

W wielu przypadkach dokonujemy zakupów instynktownie. W głowie rodzi się pomysł, a my czym prędzej planujemy go zrealizować. Konsekwencją takich szybkich decyzji są często nieudane inwestycje. Gdy po jakimś czasie bardziej zagłębimy się w dany temat, okazuje się, że z obecną wiedzą, podjęlibyśmy zupełnie inne decyzje. To samo dotyczy tego zagadnienia. Zanim dokonamy jakichkolwiek zakupów, trzeba zacząć od początku, czyli od instrukcji jak wykonać manicure hybrydowy. Jeżeli przejdziemy już przez wszystkie kroki, wówczas o wiele łatwiej będzie nam skompletować odpowiedni sprzęt. 

Ostatnia wskazówka, którą dla Was mamy, dotyczy wyboru producenta. Wbrew pozorom, wcale nie musimy kurczowo trzymać się jednej marki. Zdarza się, że dana firma produkuje świetnej jakość lakiery, które znakomicie kryją, jednak ich frezarki, czy lampy, pozostawiają wiele do życzenia. Z drugiej strony, zakup kompletnego zestawu do manicure jest często po prostu bardziej opłacalny i pozwala na duże oszczędności. Nie mniej jednak należy zapoznać się z opiniami kosmetyczek oraz innych kobiet, które zdecydowały się n takie rozwiązanie. Dzięki temu unikniemy rozczarowań. 

PODZIEL SIĘ

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here