Maski antysmogowe z filtrem N99

0
4541
Maski antysmogowe z filtrem N99

Maski antysmogowe mają na celu ochronę użytkownika przed wdychaniem szkodliwych pyłów. Filtr umieszczony w masce wychwytuje niebezpieczne dla człowieka cząsteczki, blokując im drogę do płuc. Kiedy normy zanieczyszczenia powietrza są przekroczone warto chronić swoje zdrowie przy pomocy takowej maski. Czy przed wszelkiego rodzaju wirusami (chociaż w obecnych czasach interesuje nas głównie jeden z nich) ochroni nas równie dobrze?

Epidemia koronawirusa rozprzestrzeniła się po całym świecie w zastraszająco szybkim tempie. Wywołał ją wirus SARS-CoV-2, który wywołuje niezwykle groźną infekcję COVID-19. Ma on kształt zbliżony do kulistego otoczony białkową otoczką z wypustkami, przypominający koronę, stąd nazwa. Średnica pojedynczej cząsteczki koronawirusa jest relatywnie duża i wynosi od 60 do 140 nanometrów.

Maski antysmogowe z filtrem N99 zostały przebadane przez Państwowy Instytut Badawczy CIOP pod kątem wyłapywania szkodliwych dla ludzkiego organizmu pyłów (m.in. PM1.0, PM2.5, PM4, PM10). Cząsteczki PM1.0 mają średnicę mniejszą niż 0,1 mikrometra. Czyni go to najbardziej niebezpiecznym rodzajem pyłu ponieważ przenika on przez płuca, tym samym przedostając się bezpośrednio do krwiobiegu, a następnie do poszczególnych narządów. Badania wykazały, że maska N99 posiada 99% skuteczność w filtrowaniu pyłu PM1.0, oznacza to iż jest ona przydatna w walce zarówno ze smogiem, jak i z drobnoustrojami oraz wirusami chorobowymi.

Maski N99 dzięki załączonemu nowoczesnemu filtrowi są najskuteczniejszym tego typu produktem dostępnym na rynku. Skuteczność ochronna masek z filtrami N99 jest nawet o 30% większa niż tych posiadających filtr typu HEPA, który jest powszechnie spotykany w klepach internetowych i na sklepowych półkach. Filtr N99 wykorzystuje aktywny węgiel blokując przy tym aż do 99,9% zanieczyszczeń i toksyn takich jak: kurz, dym tytoniowy, spaliny samochodowe, pleśń czy zawiesiny stałe PM1.0, PM2.5 i PM10 (smog). Aktywny węgiel absorbuje groźne dla człowieka metale oraz częściowo neutralizuje nieprzyjemne zapachy, często towarzyszące wysokim zanieczyszczeniom powietrza. W zależności od natężenia występujących zanieczyszczeń filtr N99 należy wymieniać po 6-10 godzinach aktywnego użytkowania.

PODZIEL SIĘ

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here