Naturalne farby do włosów: opinie i skład 

0
1804
Naturalne farby do włosów: farbowanie
fot. pixabay.com

Rynek kosmetyczny zmienia się niezwykle dynamicznie. Stale zaskakuje nowoczesnymi produktami i usługami, które pozwalają zaspokoić potrzeby, nawet najbardziej wymagającego klienta. W tej chwili możemy liczyć na duży ukłon ze strony producentów, pod względem stosowanej chemii. Zamiast sięgać po farby do włosów na bazie amoniaku, czy innych mocnych składników, możemy wybrać alternatywne rozwiązanie. Jakie? Naturalne farby do włosów, to hit ostatnich lat. Chociaż cieszą się gronem wielu zwolenniczek, nadal wokół nich pojawia się wiele pytań. Czy rzeczywiście działają? Jaki mają skład? Na te i dodatkowe dylematy związane z tym zagadnieniem postaramy się odpowiedzieć w tym artykule. 

Dlaczego nie chcemy drogeryjnych i fryzjerskich farb? 

Z wielu danych wynika, że około 70 proc. Polek farbuje swoje włosy. Czynników, które na to wpływają, jest wiele. Jedne kobiety chcą ukryć siwiznę, jeszcze inne coś zmienić w swoim wyglądzie. Co ciekawe, spora część pań wykonuje taki zabieg w domowej łazience, sięgając po drogeryjne farby, dostępne w sklepach kosmetycznych. Z roku na rok, wraz ze wzrostem świadomości społecznej, zwiększa się odsetek osób, które wypowiadają się negatywnie na temat składu takich produktów. Wiele z nich jest wprost naszpikowanych chemią, która może negatywnie wpływać na nasze zdrowie. Nie dziwi więc zatem, że kobiety zaczynają szukać, innych, zdrowszych rozwiązań.

Naturalne farby do włosów
fot. pixabay.com

Szkodliwe substancje 

Maseczki do twarzy, henna do włosów, kremy na zmarszczki, pomadki, podkłady – te i wiele innych kosmetyków może posiadać w swoim składzie prawdziwy Armagedon. Jednak przez wielu specjalistów to właśnie farby plasują się na pierwszych pozycjach, wśród najbardziej szkodliwych kosmetyków. Co zatem mają w swoim składzie, że coraz częściej zaleca się wymianę na naturalniejsze odpowiedniki? Już wyjaśniamy. Najbardziej szkodliwy jest amoniak, który często wywołuje rozmaite alergie i wysusza skórę głowy. Ponadto, może negatywnie wpłynąć na kondycję włosów. Jednak to nie wszystko. Nie należy zapominać jeszcze o takich komponentach, jak np.: parabeny, silikony, nikiel, SLS, czy formaldehyd. To właśnie te składniki mogą wywołać negatywne reakcje ciała na zabieg farbowania. 

Naturalne farby do włosów: co warto wiedzieć?

Zdania na temat działania naturalnych farb są często podzielone. Jedne osoby cieszą się spektakularnymi efektami, inne wolą powrót do drogeryjnych i klasycznych wariantów na bazie amoniaku. Dużym utrudnieniem jest to, że wielu producentów wprowadza w błąd swoich klientów. Często określają farby mianem naturalnych ze względu na to, że do ich chemicznego składu dodają oleje, czy substancje roślinne. Chociaż mogą nie zawierać amoniaku, to właśnie jego inne pochodne takie jak sole amonowe, wywołują swoiste reakcje alergiczne, dlatego zanim kupimy, powinniśmy dokładnie przeczytać informacje zawarte na opakowaniu.

Które farby są bezpieczne?

Nie ma wielu sposobów na to, aby naturalnie barwić włosy. Bezpieczne i naturalne farby, to produkt niezwykle pożądany, jednak takich rozwiązań, jest niewiele. Najczęściej będzie to henna do włosów, która powstaje jako barwnik roślinny, dlatego jest w pełni odpowiednia dla skóry. To nie zmienia jednak faktu, że jeżeli liczymy na spektakularną zmianę, w tym przypadku, również ten składnik zawiedzie. Nie da się stonować włosów o kilka stopni za pomocą henny. Jest to smutna, acz prawdziwa teza. Z tego powodu, jeżeli jednak chcemy nieco poszaleć, trzeba ograniczyć chemię do minimum i wybrać taką farbę, która będzie miała jej w swoim składzie, jak najmniej. 

Naturalne farby do włosów blond
fot. pixabay.com

Przy farbowaniu włosów należy pamiętać o jeszcze jednej kwestii, jaką jest prawidłowa pielęgnacja. Jakość szamponów i odżywek znacząco wpływa na kondycję skóry głowy. Im mniej składników chemicznych, tym lepiej. W wielu sklepach z kosmetykami online można dostać naprawdę dobre produkty w przystępnej cenie.

 

 

PODZIEL SIĘ

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here