Skuteczny lek na odchudzanie

0
1098
skuteczny lek na odchudzanie

Niejednokrotnie przeglądając swoje ulubione czasopisma – z okładki uśmiecha się do nas umięśniony model. Obiecujemy sobie, że w końcu podejmiemy jakieś kroki i kiedyś będziemy wyglądać dokładnie tak samo.

Niestety, zazwyczaj kończy się to jedynie na postanowieniach, za których realizację nawet nie próbujemy się zabrać. Czasami jednak, warto przysłowiowo uderzyć pięścią w stół i poszukać rozwiązania swojego problemu. Czy istnieje jakiś cudowny, skuteczny lek na odchudzanie? W pewnym sensie tak. Tym lekiem jest nasza ciężka i sumienna praca nad swoimi słabościami. Nie istnieją cudowne kapsułki, po których zażyciu zaczniemy chudnąć, nie robiąc kompletnie nic. Fakt, medycyna się rozwija, z każdym rokiem postęp jest coraz większy, jednakże póki co – takiego cudownego leku jeszcze nie wynaleziono.

Wracając do naszego lekarstwa, dla każdego będzie to coś innego. Każdy posiada swój, indywidualny organizm, który na pewne rzeczy zareaguje tak, a u kogoś innego na to samo – jeszcze inaczej. Dlatego tak ważna jest praca nad samym sobą pod okiem specjalistów, czyli na przykład dietetyków, czy trenerów personalnych, którzy będą nadzorować i pilnować, żeby nasza metamorfoza przebiegła bezpiecznie i skutecznie.

Droga do boskiego ciała

Rozpoczynając pracę nad samym sobą – powinniśmy zacząć od znalezienia dobrego dietetyka i trenera, a nie od zakupienia cudownych tabletek na odchudzanie, niewiadomego pochodzenia. Nasza droga do wymarzonej sylwetki nie jest usłana różami, nic się nie zmieni od tak, tylko my możemy coś zmienić, naszą ciężką pracą i poświęceniem. Jedyne co możemy zrobić bez fachowej pomocy – to zmiana swoich nawyków, głównie żywieniowych. Napoje gazowane, nadmierne ilości kawy, czy energetyków – powinniśmy zastąpić wodą mineralną.

Ograniczenie soli i cukru w spożywanych przez nas potrawach również będzie zbawienne. Palenie papierosów, czy picie nadmiernych ilości alkoholu na pewno nie pomoże nam w zrzuceniu kilku kilogramów, dlatego warto rozważyć całkowite rozstanie z używkami. Dopiero wtedy jesteśmy gotowi na prawdziwą walkę z otyłością, pod okiem dietetyka, czy trenera personalnego. Ich połączenie byłoby zdecydowanie najlepsze, lecz nie każdy może sobie na to pozwolić. Musimy także pamiętać, że efekty nie pojawią się z dnia na dzień. Cierpliwość jest najważniejsza, nie ma się co zniechęcać po pierwszych kilku treningach – to oczywiste, że nagle nie zmienimy się w Schwarzeneggera!

Natomiast kiedy już osiągniemy swój wymarzony cel – nie powinniśmy przestawać dbać o siebie. Regularne ćwiczenia i zdrowa dieta na pewno nam nie zaszkodzą!

PODZIEL SIĘ

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here