Wybieramy najlepsze pasty do zębów 

0
688
pasty do zębów wybielające
fot. pixabay.com

Zdrowe i białe zęby to marzenie każdego. Regularne mycie zębów, dokładne szczotkowanie i nitkowanie to podstawa pełnej higieny w jamie ustnej. Wiele osób zastanawia się nad tym, dlaczego pomimo regularnej pielęgnacji powstaje próchnica i szarzeje szkliwo. Oprócz uwarunkowań genetycznych czy złej diety, ważną rolę odgrywają odpowiednie pasty do zębów. Często kuszeni promocjami, sięgamy po rozwiązania, które nie sprawdzają się w przypadku naszych problemów. Jakie pasty do zębów są zatem najlepsze i na co zwrócić uwagę podczas zakupów? Na te pytania odpowiadamy w tym artykule. 

Pasty do zębów: jak je wybierać?

Wydawać by się mogło, że podstawowym zadaniem pasty do zębów jest to, aby sprawnie oczyścić je z pozostałości o jedzeniu oraz zadbać o świeży oddech z jamy ustnej. Rzeczywiście, regularne mycie, daje takie efekty, co wcale nie oznacza, że nasz uśmiech będzie piękny i śnieżnobiały. Wybierając pasty do zębów, powinniśmy kierować się tym, z jakim problem się obecnie zmagamy. Dla przykładu, gdy zauważyliśmy próchnicę, wówczas warto rozejrzeć się za produktem, który w swoim składzie będzie miał ksylitol lub fluor. Oba te komponenty remineralizują szkliwo, dzięki czemu dodatkowo chronią je przed działaniem bakterii i kwasów. Nie należy zapominać, że podnoszą również pH, co z kolei pozwala uniknąć próchnicy.

pasty do zębów dla dorosłych
fot. pixabay.com

Jeżeli odczuwamy nadwrażliwość na zimno czy ciepłe napoje, wówczas to pierwszy sygnał do tego, że nasze szkliwo zaczęło się ścierać. Powodów takiego zjawiska może być wiele: od zażywanych antybiotyków, przez proces starzenia, skończywszy na nieodpowiednim wybielaniu. Gdy tylko zauważymy pierwsze takie dolegliwości, koniecznie zmieńmy pastę. Najlepiej na taką, która posiada, jak najbardziej naturalny skład.

Wielu stomatologów zaleca również to, aby zmieniać pastę, co skończoną tubkę. Sprawia to, że zęby nie przyzywają się do substancji zawartych w produkcie, dzięki czemu nie uodporniają się na jego działanie. Większość producentów past do zębów, posiada z danej serii kilka produktów, dlatego nie powinniśmy mieć problemu z tym, aby wybrać coś dla siebie. 

Najlepsze pasty do zębów 

Półki sklepowe wręcz uginają się od past do zębów. Nie dziwi więc, że czasami ciężko nam jest znaleźć ulubiony produkt w tej kategorii. Żeby ułatwić Wam nieco to zadanie, przygotowaliśmy kilka propozycji, polecanych najczęściej przez internautów. 

Top 7  past do zębów

Każda z wymienionych past posiada inne działanie, dlatego przed zakupem lub zastosowaniem, warto dokładnie przeczytać informacje na opakowaniu. Wśród ulubionych past Polaków warto wymienić następujące propozycje:

  • Elmex Przeciw Próchnicy
  • Sensitive firmy Elmex
  • Caries Fighting od Ecodenta 
  • Sensitive firmy Biomed
  • Herbal firmy Dabur
  • Smile od Mohani
  • Przeciwpróchnicza Pasta Stomatologiczna firmy Ziaja
pasty do zębów ze szczotezką
fot. pixabay.com

Wybielanie a pasty do zębów 

Ostatnią kwestią, którą chcielibyśmy poruszyć, jest wybielanie zębów. Chociaż na rynku znajdziemy wiele produktów, które pozwalają poprawić koloryt, to większość z nas, najczęściej, zaczyna właśnie od past. Powyżej, wskazaliśmy kilka sprawdzonych i bezpiecznych rozwiązań. Niestety w internecie, szczególnie na aukcjach internetowych, nie brakuje produktów, niewiadomego pochodzenia. Stosowanie specyfików do wybielania z niepewnym składem, może spowodować nieodwracalne zmiany w jamie ustnej. Z tego względu polecamy zapytać o radę dentystę. 

Z kolei, gdy etap wybielania mamy już za sobą np. korzystaliśmy z lamp LED itp., wówczas koniecznie trzeba zwrócić uwagę na nadwrażliwe szkliwo. Po zastosowaniu tego typu produktów, bardzo często zaczynają krwawić dziąsła, a zęby stają się słabsze. W tym przypadku koniecznie musimy odłożyć na bok pasty, które zawierają dużą dawkę substancji wybielającej. W przeciwnym razie jeszcze bardziej je osłabiamy i sprawimy, że codzienne picie ciepłych i zimnych napojów, będzie po prostu bolesne i nieprzyjemne. 

Wybierając pastę do zębów, nie należy kierować się jedynie ceną. Tym, co powinno zwrócić naszą uwagę, jest ochrona przed próchnicą i pomoc w leczeniu nadwrażliwości. 

PODZIEL SIĘ

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here