Ekskluzywne chlebaki jako hit tego sezonu

0
687
eleganckie chlebaki
fot. pixabay.com

Wystarczy przez chwilę przeglądać media społecznościowe lub witryny informacyjne, aby zauważyć, że coraz chętniej angażujemy się w samodzielną aranżację naszych wnętrz. Szukamy dodatkowych akcesoriów i rozwiązań, które sprawią, że nasze mieszkanie będzie wyróżniać się na tle innych. Ekskluzywne chlebaki to hit ostatnich miesięcy, który pokazuje, że każda rzecz w kuchni, może stanowić ważny akcent dekoracyjny. Co kryje się pod pojęciem ekskluzywnych chlebaków i gdzie ich szukać? Wyjaśniamy w dalszych akapitach.

Akcesoria do kuchni a wartość estetyczna 

Kiedyś, wybierając akcesoria do kuchni, zwracaliśmy uwagę na to, aby przede wszystkim spełniały one swoje funkcje. Jednak wraz z upływem czasu w tej kwestii także zaszły poważne zmiany. Obecnie, już nawet chochla do zupy, patelnia, czy nawet pojemniki kuchenne stanowią swoisty i ważny akcent aranżacyjny. Wiele osób, które zainwestowały w zakup mieszkania i domu przyznaje, że to na dekoracje ostatecznie wydaje się o wiele więcej pieniędzy, aniżeli zakładało się na początku. Z tego względu do każdych zakupów warto podchodzić z umiarem i rozwagą. Często ulegamy pokusie związanej z tym, co jest aktualnie na czasie i zamieniamy całkiem sprawne sprzęty na nowe, które i tak za kilka miesięcy też już będą przestarzałe

Eleganckie chlebaki: kuchnia
fot. pixabay.com

W internecie możemy znaleźć wielu blogerów i projektantów, którzy podpowiadają, jak tańszym sposobem wpisywać się w aktualne trendy. Przeważnie jest tak, że to producent X wprowadza dany produkt za określoną kwotą, a następnie inni powielają ten sam schemat. Takie zachowanie sprzyja konsumentom. Tak samo było z opisywanymi przez nas chlebkami, o ile kiedyś wybieraliśmy ich klasyczne, czyli drewnie formy, o tyle teraz mamy naprawdę spore pole manewru. 

Ekskluzywne chlebaki i ich fenomen 

Najważniejszych zadaniem każdego pojemnika na pieczywo jest wydłużenie świeżości chleba czy bułek oraz zabezpieczenie przed wyschnięciem. Jest to kwestia, która nie podlega żadnym dyskusjom. Ze względu na to, że chleb przeważnie trafia na blat, który każdego dnia mamy w zasięgu wzroku, zyskał drugą funkcję, mianowicie estetyczną. Skoro pozwalamy sobie na prawdziwe szaleństwo z kubkami, talerzami, a nawet czajnikami, to czego nie możemy tego zrobić z pojemnikiem na pieczywo? 

Duży wybór chlebaków nie ułatwia z pewnością sprawy. Niby drobiazg, ale chwilę jednak trzeba się zastanowić nad tym, który ostatecznie kupimy. Ważne jest jednak to, aby wybrać go zarówno pod względem estetycznym, jak i funkcjonalny. Poniżej zebraliśmy dla Was wiele ciekawych inspiracji, które w 2020 roku cieszą się dużym zainteresowaniem. 

Chlebak otwierany od góry z drewnianą deską 

Ten model chlebaków już dawno zaczął gości w wielu domach. Posiada specjalne pudełko, najczęściej wykonane z tworzywa sztucznego, które zamyka się specjalny, drewniany wiekiem.  Ciekawym akcentem dekoracyjnym w tym przypadku jest jego obudowa, która występuje w różnych motywach: od pasków, przez kwiaty, skończywszy na wzorach geometrycznych. 

Czarno-złote chlebaki ze stali nierdzewnej 

Jeżeli któryś rodzaj chlebaka będzie starała się o miano ultra ekskluzywnego, ta propozycja na pewno wygra. Bryła tego pojemnika przypomina prostopadłościan, który kształtem odchodzi od klasycznych i znanych wersji tego opakowania. Całość jest czarna, jednak zawiera kilka złotych akcentów, co nadaje mu klasy i estetyki. Przeważnie w tej barwie jest rączka (chlebak otwiera się od góry) oraz dolna podstawa z nóżkami. Zdarza się, że na froncie posiada dodatkowy napis, jak np. chleb. 

Eleganckie chlebaki: skrzynie
fot. pixabay.com

Chlebak jak blaszana skrzynka 

Chociaż nazwa może nie brzmi zachęcająco, nie mogliśmy pominąć tego modelu w tym zestawieniu. Wyglądem przypomina powyższą propozycję, jednak jest mniej opływowy w kształtach. Występuje w wielu wariantach kolorystycznych i stanowi doskonały sposób na przełamanie stonowanych, kuchennych wnętrz.

Modeli pojemników na pieczywo jest o wiele więcej, jednak wybraliśmy te, które najczęściej wymieniane są w różnych zestawieniach. Mamy nadzieję, że dzięki naszym wskazówkom znajdziecie ekskluzywnych chlebak do Waszej kuchni, który posłuży przez lata! 

 

 

PODZIEL SIĘ

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here