Kosmetyki online: czy warto kupować w drogeriach internetowych?

0
711
Kosmetyki online: gdzie szukać promocji

Jeszcze do nie tak dawna, gdy zaczynaliśmy dopiero poznawać zalety korzystania z internetu, nikt z pewnością nie spodziewał się tego, jak ważnym narzędziem stanie się on dla wielu firm. W dzisiejszych czasach podstawą każdego biznesu powoli zaczyna być rynek e-commerce. Na takich zmianach najwięcej zyskują oczywiście konsumenci, ponieważ coraz częściej mogą kupować rozmaite rzeczy w naprawdę konkurencyjnych cenach. Jednak, jak każde przedsięwzięcie, to również posiada swoje wady i zalety. Z tego względu w tym poradniku przeanalizujemy sytuację drogerii internetowych. Postaramy się odpowiedzieć na pytanie: czy kosmetyki online to pewny zakup, czy lepiej wybrać się do punktów stacjonarnych. 

Drogerie internetowe: wady i zalety kupowania kosmetyków online

Oprócz sklepów odzieżowych to właśnie internetowi sprzedawcy kosmetyków, należą do grupy tych, z których ofert konsumenci korzystają najczęściej. Chociaż z roku na rok liczba sklepów z kosmetykami online wzrasta, to nie należy zapominać także o tym, iż nadal funkcjonują, dobrze prosperujące punkty stacjonarne. Jakie są wady i zalety kupowania w sieci? Wyjaśniamy w dalszej części.

Kosmetyki online: jak bezpiecznie kupować

Kosmetyki online: za co lubimy tę formę zakupów?

Maseczki do włosów, kremy na dzień i na noc, pędzle do makijażu, podkłady, oryginalne perfumy, maseczki na twarz, żele do mycia ciała, balsamy – to tylko jedne z setek produktów, które oferują drogerie internetowe. Większość z nich posiada na tyle rozbudowany asortyment, że bez trudu możemy kupić wszystko, co niezbędne w jednym miejscu. To bez wątpienia jedna z najważniejszych zalet sklepów online. Nie wspominając już o tym, że nie musimy nawet wychodzić z domu, aby uzupełnić braki w naszej kosmetyczce.

Kolejną kwestią, którą należy poruszyć, jest cena kosmetyków. Bardzo często to jeden z najważniejszych wyznaczników. To ona finalnie wpływa na to, jaką decyzję podejmują konsumenci i zachęca do podejmowania szybkich działań. Drogerie internetowe przeważnie mają niższe ceny, aniżeli sklepy stacjonarne. Wynika to z bardzo prostego powodu. Mianowicie wszelkie e-shopy przechowują swój towar w magazynach lub jedynie pośredniczą w jego sprzedaży. Z kolei punkty stacjonarne, które najczęściej znajdują się w centrach miast i galeriach handlowych, oprócz comiesięcznych opłat związanych z wynajmem, ponoszą także koszty pracowników, których jest zdecydowanie więcej. To finalnie przekłada się na marże, które nakładane są na kosmetyki. 

Kosmetyki online: drogerie internetowe

Ostatnią, trzecią zaletą, o której chcielibyśmy napisać, jest wygoda. W sklepach stacjonarnych mamy przeważnie określony czas, w którym musimy podjąć decyzję o zakupie. Często brakuje chwili, aby dokładnie przejrzeć półki, sprawdzić skład i zweryfikować, co jest na promocji. Wybierając się do sprzedawcy, które proponuje kosmetyki online, możemy liczyć na większą swobodę. To od nas zależy kiedy i jak sfinalizujemy transakcję oraz czy kupimy produkty z koszyka. Dzięki temu możemy na spokojnie przeczytać opinie innych klientek i sprawdzić, czy inne sklepy nie oferują danego kosmetyku taniej.

Wady kupowania kosmetyków przez internet 

Jak już wspominaliśmy na samym początku, każde rozwiązanie posiada swoje plusy i minusy, w tym także sprzedaż online. Sklepy internetowe, chociaż gwarantują duża wygodę, wiążą się czasem z małym ryzykiem. Szczególnie, jeżeli trafimy na złego sprzedawcę. Obecnie i tak na każdym kroku możemy spotkać nastawienie pro konsumenckie, które zapewnia wygodne zwroty i reklamacje, jednak jeżeli nie doczytamy czegoś drobnym druczkiem, możemy się jedynie rozczarować.  Wyjątkową przezorność należy zachować, gdy planujemy zakupić nieco droższe kosmetyki. Wówczas dobrym pomysłem będzie sprawdzenie opinii na temat danego sklepu oraz weryfikacja social mediów, gdzie niezadowoleni klienci często nie oszczędzają sprzedawców. 

Kosmetyki online: jak szukać promocji?

Praktycznie każdy sklep internetowy posiada aktualne promocje, które obowiązują przez określony czas. O ile kiedyś, pojawiały się one sporadycznie np. z okazji Świąt Bożego Narodzenia, o tyle teraz jest zupełnie inaczej. Sprzedawcy z każdej strony zachęcają konsumentów do zakupów. Jeżeli chcemy porównać aktualne ceny danych sklepów, warto skorzystać z porównywarkek internetowych, które są naprawdę pomocne na wielu płaszczyznach. 

PODZIEL SIĘ

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here