Męskie fryzury na wesele

0
1221
Męskie fryzury na wesele

Wesele to uroczystość, w której trzeba zgrabnie połączyć elegancję i swego rodzaju swobodę. Oczywiście wszystko zależy od poziomu, charakteru i stylistyki tego wydarzenia. Niemniej jednak weselni goście są niejako zobowiązani do odpowiedniego i gustownego wyglądu. O ile w przypadku pań jest to sprawą oczywistą i tutaj następuje cała procedura wyboru kreacji, makijażu i fryzury, to u panów wygląda to nieco prościej.

Męskie fryzury – co obecnie jest w modzie?

Jeżeli chodzi o panów to sprawa doboru odpowiedniej aparycji na wesele jest dużo łatwiejsza. Wystarczy dobrze skrojony garnitur, który niekoniecznie musi być kupowany specjalnie na tę uroczystość. Większość pań wychodzi z założenia, że założenie drugi raz tej samej sukienki jest niedopuszczalne. Drugim ważnym elementem wyglądu jest fryzura. Panowie mogą wybrać dwie opcje – ułożenie jej u fryzjera lub zrobienie tego samemu. Znaczna większość decyduje się na tę drugą możliwość. Modne fryzury męskie na wesele zmieniają się na przestrzeni lat. Nie oznacza to jednak, że trzeba ślepo podążać za trendami, które nie na każdym wyglądają dobrze.

Jeszcze 10 lat temu bardzo modne było zostawianie sobie dłuższych włosów z tyłu na tzw. „strzałkę”. Na szczęście ten koszmarny wzór już przeminął, chociaż gdzieś w czeluściach Polski można jeszcze spotkać fanów takiego uczesania. Obecnie bardzo popularne wśród fryzur weselnych dla facetów jest golenie boków i tyłu głowy i zostawianie nieco dłuższych włosów u góry z wyraźnym odcięciem zamiast przedziałka i cieniowania. Niestety, jeżeli ktoś ma pełniejszą lub nieco mniej foremną twarz to często wygląda to po prostu źle i jeszcze bardziej zniekształca całą głowę – do tego można dodać jeszcze gruby, zbyt krótko zawiązany krawat, jaskrawozieloną lub pomarańczową koszulę z krótkim rękawem, kamizelkę i mamy już wujka Janusza w pełnej krasie (nie ujmując oczywiście wszystkim panom o takim imieniu).

Przeczytaj także: https://www.gazetasenior.pl/jak-bezpiecznie-umowic-sie-do-fryzjera-lub-kosmetyczki

Jak uczesać się na wesele?

Idealna męska fryzura męska na wesele przede wszystkim powinna być dobrana do urody i kształtu twarzy danej osoby. Obecnie odchodzi się już od wyżej opisanych fryzur z wyraźnym odcięciem dłuższych włosów od tych ogolonych z boku i z tyłu. Po raz kolejny sprawdza się teoria, że klasyka jest zawsze w modzie. Na weselu najlepiej sprawdzi się klasyczne strzyżenie, w którym włosy u dołu głowy są bardzo krótkie i w wyniku odpowiedniego cieniowania robią się coraz dłuższe do góry. Nie ma tu wyraźnego odcięcia. W zależności od długości włosów, można zrobić sobie przedziałek lub zaczesać je nieco do tyłu. W przypadku krótszych – ba bok. Obecnie nie zaleca się używania żelów, które nie wyglądają estetycznie. Na rynku jest wiele past do układania, które świetnie modelują włosy i sprawiają, ze wyglądają one naturalnie. Wcieranie w głowę żelu było modne 15 lat temu i lepiej niech tak już pozostanie. Jeżeli ktoś ma kręcone włosy, a chciałby wyglądać klasycznie to również może użyć pasty do prostowania.

Odpowiednio dobrana fryzura zawsze będzie wyglądać elegancko i ponadczasowo. Te dwie wartości zawsze są na topie i przyćmiewają trendy, które pojawiają się na kilka sezonów i znikają.

Więcej ciekawych inspiracji znajdziesz na https://www.moment.pl/l/meskie-fryzury-idealne-na-wesele/

PODZIEL SIĘ

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here