Najlepsze narzędzia do współpracy podczas homeoffice

0
467
Najlepsze narzędzia do współpracy podczas homeoffice

Pandemia koronawirusa znacznie przyspieszyła wzrost popularności pracy zdalnej – nawet w organizacjach, które wcześniej niechętnie korzystały z elastycznych opcji zatrudnienia. Chociaż wykazano, że praca zdalna zwiększa produktywność i wydajność – pomimo obaw, że może tak nie być – pozostają dwa wyraźne problemy dla zespołów, które mają pracować nad projektem w czasie rzeczywistym, ale siedzą w różnych miejscach: komunikacja i współpraca.

Oczywiście, nie musi to być przeszkodą dla produktywności, o czym przekonuje się wiele organizacji. Istnieją tysiące aplikacji i narzędzi internetowych zaprojektowanych w celu ułatwienia wymiany informacji i komunikacji w sieci i w chmurze. Sztuką jest wybranie odpowiedniego dla Twojego zespołu i Twoich potrzeb. https://techpolska.pl/ pomoże Ci podjąć decyzje związane z technologią podczas pracy zdalnej. Aby pomóc Ci zacząć, wypróbuj moją krótką listę pięciu najbardziej użytecznych i najczęściej używanych narzędzi do współpracy.

Zoom lub Microsoft Teams

W przypadku bardziej spersonalizowanej komunikacji, ważnych spotkań, a nawet szkoleń online, Zoom jest doskonałym narzędziem online oraz fantastyczną aplikacją do prowadzenia wideokonferencji i konferencji audio. Zoom oferuje niezmiennie dobrą jakość dźwięku i obrazu, ale pomimo tego, że trafił na pierwsze strony gazet na całym świecie podczas pandemii i stał się częścią pracy od 9 do 5 dla milionów ludzi, Zoom może być używany do czegoś więcej niż tylko do rozmów wideo.

Jak donosi https://techpolska.pl/ , Zoom nadaje się również do prowadzenia rozmów głosowych, konferencji internetowych, może być używany do organizowania webinarów, a także oferuje współdzielenie ekranu i przesyłanie wiadomości w celu ułatwienia współpracy. Połączenia i wideo mogą być również nagrywane, co jest przydatne w przypadku wywiadów, spotkań z klientami i burzy mózgów w zespole.

Slack

Jeśli chodzi o szybką i prostą komunikację wewnętrzną w czasie rzeczywistym, Slack jest trudny do pobicia. Wiedząc, że praca zespołowa może być czasem skomplikowaną, chaotyczną walką pod górę, Slack spędził ostatnie osiem lat, pomagając zespołom pracować mądrzej. Będący częścią Salesforce, Slack jest obecnie używany przez 750 000 firm, niezależnie od ich kształtu, wielkości i lokalizacji geograficznej. Pomyśl o nim jak o wirtualnym miejscu pracy. Każdy zespół może tworzyć wiele kanałów, z dostępem zarządzanym na poziomie kanału, dla dowolnego tematu, projektu lub jednostki biznesowej. Kanały mogą być używane do udostępniania plików, aktualizacji, raportów o stanie, a nawet do automatyzacji przepływu pracy. Dodatkowo, dzięki wielu integracjom, może on usprawnić komunikację w innych obszarach również.

Google Drive

Jeśli chodzi o udostępnianie plików i dokumentów do współpracy, Google Drive jest świetnym i niedrogim rozwiązaniem. Nad wszystkimi plikami można pracować wspólnie w czasie rzeczywistym, a ponieważ dokumenty są zapisane online, mogą być dostępne z dowolnego miejsca dla wielu członków zespołu. Każdy plik ma swoje własne uprawnienia do udostępniania, przeglądania i edycji, dzięki czemu możesz mieć pewność, że dostęp do niego mają tylko ci członkowie zespołu lub klienci, dla których przeznaczone są te dokumenty.

PODZIEL SIĘ

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here