Nowoczesne telewizory do 1500 zł

0
726
telewizory do 1500 zł cechy
fot. pixabay.com

Zakup telewizora nie należy wcale do najłatwiejszych zadań. Szczególnie, jeżeli mamy jasno określny budżet oraz konkretne oczekiwania. Pocieszające dla każdego klienta jest jednak to, że na rynku istnieje tak wiele modeli, iż nie powinniśmy mieć problemu z tym, aby cieszyć się świetnym sprzętem w dobrej jakości. Z tego poradnika dowiecie się, jaki sprzęt RTV warto wybrać oraz, które telewizory do 1500 zł są najlepsze. 

Jaki telewizor wybrać?

Dobry telewizor nie oznacza drogi. Najczęściej przy wyborze takiego sprzętu nie płacimy za materiały z których jest on wykonany tylko za to co tak naprawdę oferuje on nam, czyli za funkcje. Jedyną rzeczą tak naprawdę, która jest najdroższa to matryca. Im telewizor jest większy, tym cena za matrycę będzie wyższa, a co za tym idzie samo urządzenie będzie kosztowało drożej. Telewizory do 1500 z czym to się je? Modeli w tej cenie jest bardzo dużo, a każdy oferuje co innego dlatego zastanawiając się nad zakupem jedno z nich warto zerknąć na jego funkcje oraz parametry. 

telewizory do 1500 zł jakość
fot. pixabay.com

Sprzęt RTV – Telewizory do 1500 zł

Opisaliśmy najważniejsze parametry techniczne, które warto rozważyć przy zakupie telewizora. Polecamy, aby na podstawie poniższych informacji, wybrać kilka najważniejszy dla siebie i na tej zasadzie dokonywać zakupów.

Opcja Smart TV

Wiele obecnie dostępnych na rynku urządzeń to nic innego jak telewizory smart. Niestety odbiegają one od tradycyjnych telewizorów gdzie ich zakup z roku na rok jest trudniejszy, bo firmy wycofują się z ich produkcji i trudno je gdziekolwiek znaleźć. 

System operacyjny

Tego typu sprzęt RTV może posiadać system taki jak WebOS, Android, Linux lub jeden z dedykowanych systemów od producenta np. Toshiba Smart Portal itp. 

Przekątna ekranu

Jeśli mieszkamy w domu zakup dużego telewizora to rozsądny wybór jednak w cenie do 1500 zł za telewizor mamy dostęp do sprzętów posiadających maksymalnie 55 cali. Do bloku idealnie nada się wielkość w przedziale 32 – 40 cali. Natomiast do domu idealnym wyborem w tym przypadku jest telewizor o przekątnej 55 cali jednak wszystko zależy od wielkości pomieszczenia w, którym ma on się znajdować.

Rozdzielczość ekranu

Obecnie dostępną na rynku najlepszą jakością jest 4K. Jednak nie różni się ona zbytnio od Full HD, a musimy za sprzęt z tą rozdzielczością ekranu zapłacić więcej dlatego więc większość osób kupując telewizor do 1500 zł decyduje się na wybór sprzętu Full HD. 

telewizory do 1500 zł
fot. pixabay.com

Dodatkowe parametry

Matryca

Przeważnie led rzadziej DLED lub LCD.

Łączność bezprzewodowa

90% telewizorów do 1500 zł posiada wifi, bluetooth oraz funkcję udostępniania ekranu z komputera lub urządzenia mobilnego. 

Montaż

Mało kiedy wśród  nowoczesnych telewizorów możemy spotkać takie sprzęty, które będą posiadały tylko jedną opcję montażu. Z reguły są to dwie, czyli możliwość przymocowania telewizora do ściany lub montaż na podstawce. Jednak bardzo często uchwyt do montażu na ścianie musimy dokupić. Wynika to z tego, że po prostu nie mamy go dołączonego w zestawie wraz z zakupionym urządzeniem. 

Złącza i łączność 

Większości modelach w standardzie spotkamy kilka wejść HDMI oraz USB jednak możemy też znaleźć sprzęt, który posiada dodatkowe wejścia VGA i Eurozłącze. W tym celu polecamy zwrócić dokładną uwagę na to, czy na pewno dany model posiada te wejścia, których potrzebujemy.

Ranking TV

Żeby ułatwić Wam zakupy, przygotowaliśmy ranking telewizorów, polecanych przez internautów.

  • LG 32LK6200 LED 32 Full HD webOS 4.0 – jest to telewizor smart tv z systemem webOS o przekątnej wynoszącej 32 cale. Rozdzielczość w tym przypadku to Full HD. Urządzenie to posiada łączność wifi oraz bluetooth. 
  • Sony KDL-43WF665 – jest to telewizor smart tv z systemem Linux. Posiada łączność Wifi oraz funkcję Screen Mirroring, Photo Sharing Plus. Mamy tutaj do dyspozycji dwa wejścia HDMI oraz USB. 
  • Telewizor Thomson 40FE5606 LED 40″ Full HD Android – jest to telewizor 40 calowy do 1500zł. System jaki posiada to android obsługuje jakość obrazu w Full HD oraz posiada łączność Wifi i klasę energetyczną A+.
PODZIEL SIĘ

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here