Przysmaki dla psów

0
607
Przysmaki dla psów

Przysmaki dla psów są częstym dodatkiem do klasycznej, codziennej psiej diety. Ich znacznie nie polega jednak tylko na dostarczaniu pożywienia – wręcz przeciwnie, mają one znacznie więcej zalet. Popatrzmy zatem, dlaczego warto po nie sięgnąć.

Przysmaki jako suplement diety i karma uzupełniająca

Większość przysmaków dla zwierząt przygotowana jest w formie ciekawej przekąski, wzbogaconej o dodatkowe minerały i witaminy, których czasem w codziennej diecie może być nieco za mało. Dzięki temu świetnie uzupełniają codzienne zapotrzebowanie zwierząt na składniki odżywcze i sprawiają, że są one jeszcze zdrowsze.

Wiedząc o tym, należy jednak jednocześnie zwracać uwagę na skład przysmaków i wybierać tylko te, które proponowane są przez renomowanych producentów. Dzięki temu będziemy mieć pewność, że faktycznie podajemy psu zdrową przekąskę. Należy także pamiętać o umiarze i nie dawać mu zbyt wiele dodatków, aby zamiast poprawy jego zdrowia i kondycji nie osiągnąć innego efektu, czyli nadwagi.

Przysmaki dentystyczne

Wśród przysmaków nie może oczywiście zabraknąć kości dla psa. Jest to jeden z ulubionych gryzaków, którego zadaniem jest utrzymanie psich zębów w jak najlepszym stanie. Pomagają oczyścić je z kamienia i utrzymać w dobrym zdrowiu, a także zaspokajają naturalną potrzebę gryzienia. Przygotowane są z produktów pochodzenia zwierzęcego, w tym z mięsa, a także wzbogacone o minerały, dzięki czemu stają się jednocześnie wartościową karmą uzupełniającą.

Przygotowane w ten sposób kości dla psa są całkowicie dla niego bezpieczne w przeciwieństwie do kości z obiadu. Te ostatnie są bowiem naruszone przez wysoką temperaturę i mogą z łatwością pękać, raniąc przewód pokarmowy ostrymi odłamkami. Nie powinny być więc nigdy podawane – zamiast nich lepiej wybrać gotowy, bezpieczny produkt.

Wspaniała zabawa i nagroda

Nie ukrywajmy – kości dla psa to nie tylko dieta uzupełniająca i gryzak. To po prostu świetna zabawka dla psa, którą na pewno doceni i chętnie spożytkuje. Również inne smakołyki mogą stanowić dla niego ciekawe zabawki.

Co więcej, wiele przysmaków może zostać użytych podczas zabawy i szkolenia jako zachęta do wykonywania poleceń. Są atrakcyjną nagrodą, która pokazuje psu, że prawidłowo się zachował albo wykonał komendę. Dzięki temu nauka będzie znacznie szybsza i bardziej owocna, a pies lepiej ułożony.

Zwiększają więź z właścicielem

Z przysmaków warto korzystać również dlatego, że pomagają zwiększyć i utrzymać dobrą więź psa z właścicielem. Czuje się on wyróżniony i doceniony ilekroć otrzyma taki podarunek. Smakołyki zachęcają go zazwyczaj do jeszcze większego kontaktu z właścicielem i sprawiają, że jest do niego jeszcze mocniej przywiązany.

PODZIEL SIĘ

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here