Tupety męskie – jak właściwie dobrać nakrycie do swoich włosów?

0
814
Tupety męskie

Wysokiej jakości tupety są dla wielu osób niezbędnym elementem codziennej stylizacji. Nakrycie głowy dyskretnie kamufluje wpędzające w kompleksy prześwity na czubku głowy, pozwalając czuć się noszącej je osobie w pełni komfortowo, niezależnie od okoliczności. Tupet będzie dobrze spełniał swoją rolę tylko wtedy, kiedy będzie starannie dopasowany do włosów noszącej je osoby.

O czym należy pamiętać podczas wybierania męskich tupetów?

Staranne dobranie tupetu: dlaczego to takie ważne?

Tupety męskie przeznaczone są do maskowania miejscowych ognisk łysiny, umiejscowionych na czubku głowy i w okolicach przedziałka. W przeciwieństwie do peruk, zakładane są nie na całą głowę, a jedynie na pozbawiony włosów obszar. Oznacza to, że dodatkowe włosy muszą tworzyć całość z wyrastającymi z głowy puklami. Jeśli struktura, kolor albo gęstość włosów na tupecie będzie różnić się od tych naturalnych, efekt nie będzie zadowalający.

Naturalny czy sztuczny – jaki tupet wybrać?

W sklepach perukarskich znajdziemy dwa rodzaje tupetów: naturalne oraz syntetyczne. Zakup modelu z produkowanych fabrycznie włosów jest mniejszym wydatkiem. Warto mieć jednak świadomość, że pozbawione łusek włosy syntetyczne inaczej odbijają światło, przez co mogą różnić się od naturalnych pasm. Ponadto, sztucznym włosom szkodzą zabiegi stylizacyjne, co mocno ogranicza ich funkcjonalność. Kupno nieco droższego tupetu naturalnego jest inwestycją w komfort. Tupety męskie tkane z naturalnych włosów są delikatne i miękkie, a zarazem odporne na uszkodzenia i wysoką temperaturę, więc gorące powietrze z suszarki, rozgrzana prostownica i lokówka nie zagrażają ich kondycji.

Idealnie dopasowane włosy

Najważniejszym czynnikiem decydującym o tym, czy dany tupet będzie dobrze współgrał z Twoimi włosami, jest kolor. Wybierz nakrycie jak najlepiej oddające barwę wyrastających z głowy pasm. Wybrany wstępnie tupet przymierzaj w naturalnym świetle. Włosy rosnące na czubku głowy mają kontakt z promieniami słonecznymi, więc zazwyczaj mają nieco jaśniejszy odcień niż te rosnące wewnątrz, co należy uwzględnić podczas dobierania nakrycia głowy. Tupety z naturalnych włosów można tonować, co pozwoli Ci skorygować drobne rozbieżności między kolorami. A co z rozmiarami? Tupety dostępne są w wielu rozmiarach. Wybierz taki, który będzie w całości pokrywał pozbawione włosów miejsce. Jeśli tupet mocowany jest przy pomocy spinek, powinien nachodzić na zdrową skórę głowy, abyś mógł pewnie przymocować zapięcie do mocnych włosów.

PODZIEL SIĘ

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here