Wyjaśniamy czy jest małe AGD?

0
689
fot. pixabay.com

Każdego dnia otaczają nas setki różnorodnych urządzeń: od elektroniki, przez sprzęty domowe, skończywszy na narzędziach niezbędnych do pracy. Jeszcze do niedawna mogliśmy wybierać spośród rozwiązań siedmiu topowych producentów. W tej chwili, wraz z rozwojem branży e-commerce, zmiany zaszły także w tej dziedzinie. Z tego względu coraz popularniejsze stało się wprowadzanie nowych pojęć, które na stałe zagościły w naszych słowikach. Małe AGD to określenie, które znane jest od lat, jednak dopiero w ostatnim czasie nabrało większej mocy. Co kryje się pod tym zagadnieniem i które produkty definiuje? Zobaczcie sami! 

Czy jest w zasadzie małe AGD?

Mianem małe AGD określane są wszelkie małe sprzęty AGD, zatem termin ten najlepiej tłumaczyć po prostu dosłownie. Jednak dla wielu konsumentów problemem nie jest sama definicja, a bardziej to, co pod nią się kryje. Czy rozbudowany robot plenary to duży sprzęt AGD czy mały? Do której kategorii będzie zaliczała się mikrofala i niska lodówka bez zamrażarki? Zapewne te i wiele innych pytań związanych z tym tematem, trapiło nie jedną osobę. Z tego względu, w gwoli ścisłości, postaramy się to doprecyzować. 

Jakie urządzenia określa się jako małe AGD? 

Przygotowaliśmy dla Was listę, kilkunastu urządzeń, które możecie dopisać do tej grupy. Mamy nadzieję, że dzięki temu łatwiej będzie Wam, ją definiować. 

Małe AGD:

  • żelazko, 
  • toster,
  • mikser,
  • blender,
  • nawilżacz powietrza,
  • klimatyzator,
  • depilator, 
  • maszynka do golenia,
  • młynek do kawy, 
  • sokowirówka. 
Małe AGD: co to jest?
fot. pixabay.com

Co łączy wszystkie te urządzenia? Przede wszystkim ich rozmiar. Najczęściej nie zajmują dużo miejsca i bez trudu zmieścimy je w każdym pomieszczeniu. Jednak dużą zaletą małego AGD jest to, że pomimo niewielkich gabarytów, może zachwycać swoimi możliwościami. 

Gdzie kupować sprzęty małego AGD?

Wszystkie urządzenia, które zaliczane są do tej grupy, kupimy w każdym sklepie stacjonarnym lub internetowym, oferującym sprzęty AGD i RTV. Ze względu na korzystne promocje i niższe ceny, zdecydowana część osób, woli dokonywać zakupów online. Co zrobić, gdy jednak wolimy zobaczyć coś na żywo przed ostateczną decyzją? Wybrać się do punktu stacjonarnego. Możemy wtedy dokładnie obejrzeć urządzenia i skorzystać z porady sprzedawcy. Dzięki temu, gdy w sklepie internetowym znajdziemy lepszą propozycję cenową, śmiało możemy pokusić się o zakup. 

Jak wybrać dobry sprzęt AGD?

Niezależnie od tego, czy planujemy kupić duże lub małe urządzenie AGD, powinniśmy zwrócić uwagę na jakość, która niestety często nie idzie w parze z ceną. Taniej wcale nie oznacza lepiej, aczkolwiek zdarzają się wyjątki od reguły. Niemniej jednak, dużą pomocą mogą okazać się różnego rodzaju zestawienia publikowane w internecie lub czasopismach branżowych. Ranking tosterów, suszarkę do włosów, czy mikserów jest cennym źródłem wiedzy. Powinniśmy pamiętać jednak o tym, aby w miarę możliwości, sięgać do obiektywnych źródeł, czyli artykułów, które porównują propozycje różnych producentów. 

Przed zakupami dobrze jest także określić sobie 3 najważniejsze cechy danego produktu, na których zależy nam najbardziej. Dzięki temu to właśnie na nich będzie się skupiać, podczas przeglądania konkretnych rozwiązań. 

Gdzie szukać promocji?

W obecnych czasach dla wielu sklepów każdy moment jest dobry do wprowadzania promocji. Kiedyś najlepsze ceny mogliśmy uzyskać podczas Black Friday i w trakcie tak zwanego czyszczenia magazynów na koniec roku. Urodziny sklepu, Święta Bożego Narodzenia, wakacje, ferie, nowy miesiąc – tak naprawdę, co chwilę możemy trafić na naprawdę wysokie rabaty.

Małe AGD: outlet
fot. pixabay.com

Jeżeli natomiast chcemy zainwestować w droższy sprzęt i zależy nam na konkretnym urządzeniu, wówczas warto zajrzeć do outletów AGD. W takich sklepach ceny niektórych produktów obniżone są o nawet 50 procent. Z czego to wynika? Tego typu miejsca oferują sprzęty, które były wykorzystywane na przykład: podczas prezentacji handlowych czy stały wystawione na półkach sklepowych. W rezultacie, co prawda były użytkowane, jednak sporadycznie. Zdarza się, że czasami takie urządzenia mają tak zwane skazy. Są porysowane lub brakuje jakiegoś elementu. Jednak wielu osobom to nie przeszkadza i dzięki temu kupują wartościowe produktu w naprawdę korzystnych cenach. 

 

PODZIEL SIĘ

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here