Gdzie znajdziemy najlepsze promocje na smartfony?

0
1097
promocje na smartfony w internecie
fot. pixabay.com

Gdy kilkadziesiąt lat temu prezentowano pierwsze modele telefonów komórkowych, nikt z pewnością nie spodziewał się tego, że dekadę później, staną się one nieodłącznym elementem naszego życia. To właśnie za sprawą smartfonów, możemy pracować praktycznie w każdym miejscu na świecie i komunikować się z bliskimi. Mamy dostęp do internetu, robimy zdjęcia, czy odbieramy lub wysyłamy e-maile. Chociaż ich rola jest nie do podważenia, ilość modeli przysparza o zawrót głowy. Nie dziwi więc, że zakup telefonu to prawdziwe wyzwanie. Gdzie znajdziemy najlepsze promocje na smartfony? Czy zakup u operatora to opłacalna opcja? Odpowiadamy w tym poradniku. 

Promocje na smartfony: od czego zacząć? 

Zanim zaczniemy wielogodzinne poszukiwania w internecie lub w punktach specjalnych, warto wcześniej zrobić mały research. Tak samo, jak w przypadku tosterów, telewizorów, czy sprzętów AGD, przydatne mogą okazać się specjalne rankingi i zestawienia. W pierwszym kroku dobrze jest określić budżet, który chcemy przeznaczyć na zakupy i tym kierować się w dalszych poszukiwaniach. Dobre telefony do 1000 zł, najlepsze smartfony do 2000 zł – takie frazy z pewnością ułatwią podjęcie decyzji. 

Kolejna kwestia to określenie tego, czy wraz z telefonem zależy nam na jakieś konkretnej ofercie sieci telefonicznej. O ile kiedyś u większości operatorów mogliśmy liczyć na telefony za 1 zł, tak teraz w większości przypadków, taka propozycja ma swoje drugie dno. Najczęściej cena smartfonu wliczana jest do dodatkowych rat, które co miesiąc spłacamy. Doliczone są po prostu do abonamentu za telefon. Zdarzają się też oferty, w których możemy wybrać opcję ze smartfonem, za który płacimy z góry. Wówczas trzeba koniecznie porównać, czy w innych sklepach dany model nie jest tańszy. 

Na co zwrócić uwagę podczas zakupów w internecie?

W sklepach z urządzeniami AGD i sprzętem RTV możemy spotkać wiele sezonowych ofert, które rzeczywiście gwarantują duże zniżki. Jednak najczęściej dotyczy to kilku modeli i nie zawsze będą to topowe smartfony, które akurat pojawiły się na rynku. Zdarza się także, iż promocja, która dostępna jest stacjonarnie, nie obowiązuje w internecie i na odwrót, dlatego warto to dwa razy zweryfikować. 

Największe promocje na smartfony bez wątpienia spotkamy właśnie w internecie, jednak w przypadku tego typu urządzeń, należy dokładnie sprawdzać sprzedawców. Poniżej zebraliśmy najważniejsze wskazówki, które z pewnością będą pomocne. 

Promocje na smartfony w internecie 

Telefon w internecie możemy zakupić na wiele sposobów: licytując w serwisach aukcyjnych, porównując oferty na platformach sprzedażowych lub sięgając po smartfony od osoby trzeciej. Każde z tych rozwiązań ma swoje plusy i minusy, które dokładnie opisujemy.

Zakup telefonu na licytacji 

Nie jest to, co prawda najpopularniejszy sposób, jednak zdarza się, że niektóre osoby wystawiają nowy telefon na aukcję. Wówczas określają kwotę minimalną, za którą chcą sprzedać, a potencjalni kupcy, przebijają sumę między sobą. W przypadku tego typu zakupów szczególną uwagę należy zwrócić na opis licytacji. Zdarza się, że niższa cena wynika z jakiejś ukrytej wady, która dopisana jest drobnym druczkiem na samy dole. Koniecznie należy zapoznać się z regulaminem zwrotów i reklamacji oraz wybierać platformy, które są powszechnie znane. 

Zakup od osoby trzeciej 

Zarówno na OLX, jak i Allegro czy Facebook ’u, możemy znaleźć wiele kuszących ofert. Najczęściej telefony w taki sposób sprzedają osoby, które już przedłużyły umowę i po prostu nie potrzebują nowego smartfonu. Często na topowych modelach można zaoszczędzić, nawet kilkaset złotych. Wybierając ten sposób zakupu, trzeba pamiętać o tym, aby sprawdzić dokładnie osobę sprzedającą. Zdarza się, że telefony pochodzą z kradzieży lub są uszkodzone. Najlepiej umówić się ze sprzedawcą na zapłatę za urządzenie dopiero przy odbiorze, gdy włączymy smartfon i zweryfikujemy, czy działa. Ponadto, można poprosić o skan lub zdjęcie paragonu i gwarancji. Taka przezorność jest gwarancją bezpiecznych zakupów. 

Zakupy w sklepach internetowych 

Coraz więcej sklepów oferuje swoje produkty jedynie w sprzedaży internetowej. Brak opłat za wynajem lub zakup pomieszczenia oraz mniejsza ilość pracowników, pozwalają na bardziej opłacalne promocje. Za pomocą takich serwisów jak np.: Ceno czy Skąpiec w szybki sposób sprawdzimy, który sprzedawca posiada obecnie najlepszą ofertę. 

PODZIEL SIĘ

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here