Głośniki bluetooth do 300 zł

0
656
Głośniki Bluetooth jbl
fot. pixabay.com

Era głośników na kabel powoli dobiega końca. Każdy chciałby ze znajomymi czy rodziną posłuchać muzyki w ogrodzie na własnej posesji, garażu czy móc korzystać z urządzenia jednocześnie słuchając danego utworu. Jednak nie każdy wie, na co zwrócić uwagę przy zakupie głośnika oraz jaki model wybrać. Jaki budżet założyć? Czy można kupić dobry głośniki bluethooth za 100 zł? Odpowiedzi na te pytania, znajdziecie w tym artykule.

Głośniki bluetooth — jaki wybrać oraz na co zwrócić uwagę?

Głośniki bluetooth każdemu kojarzy się ze słuchaniem muzyki na plaży, działce czy w domu. Jednak nie do końca tak jest, ponieważ posiada on szereg różnych innych funkcji o, których nie każdy ma pojęcie.

Po pierwsze każdy głośnik bezprzewodowy można podpiąć do prawie 90% dostępnych urządzeń, które posiadają moduł bluetooth. Po drugie niektóre głośniki potrafią z powodzeniem zastąpić nam radio. Przed zakupem konkretnego modelu należy się zastanowić, gdzie będziemy go używać. Zanim spojrzymy na specyfikację sprzętu, zwróćmy uwagę, aby obudowa była szczelna i odporna na wodę, uderzenia, kurz oraz pył. Kolejna kwestia to bateria. W domu możemy głośnik podładować, ale w plenerze już niestety nie. Wybierzmy więc zatem głośnik, który będzie mógł na jednym naładowaniu pracować od 6 do 12 godzin.

Głośniki Bluetooth jbl

Głośniki Bluetooth — mały czy duży?

Jeśli chcemy głośnik bluetooth zabierać w plener to lepiej zaopatrzyć się w mniejszy model natomiast gdy będziemy chcieli rozkręcić domówkę, idealnie do tego nada się większych rozmiarów sprzęt. Większe rozmiary to często także lepsze parametry co wiąże się z lepszą wydajnością, wyższą jakością dźwięku.

Tanie głośniki bluetooth do 100, 200 oraz 300 zł — na co możemy liczyć?

W wielu przypadkach nie musimy wcale wydawać wiele środków na zakup dobrej jakości sprzętu. Wystarczy kilka wskazówek i odpowiedni sklep, aby cieszyć się głośnikiem w przyzwoitej cenie.

Głośniki  bluetooth do 100 zł, jaką mają moc?

Małe kompaktowe mobilne głośniki to najlepsze rozwiązanie w tej półce cenowej. Moc głośnika z tej półki cenowej to z reguły 3 do 12 w. /nie jest to wystarczająca moc do słuchania muzyki na otwartym terenie, ale idealnie nada się on do domu czy auta.

Zasięg Bluetooth

Zasięg głośnika to nic innego jak odległość pomiędzy głośnikiem a urządzeniem. Określana jest do momentu, kiedy sprzęt grający zaczyna urywać dźwięk. W przypadku 100 zł ta odległość oscyluje w przedziale od około 8 do 15 metrów.

Głośnik do 200 zł, jaką ma moc?

Tutaj przede wszystkim powinniśmy oczekiwać od głośnika, by miał lepszą, wyższą jakość dźwięku. Wszystko to poprzez zastosowanie lepszych i droższych przetworników o wyższej mocy, które zwiększają znacząco jakość urządzenia.

Odporny na uderzenia

W cenie do 200 zł jesteśmy już w stanie znaleźć urządzenia, które są odporne w jakimś tam procencie na wodę, pył, kurz oraz upadki. Szukając takiego modelu, powinniśmy zwrócić uwagę na to, by posiadał on ochronę IP67.

Radio w urządzeniu

Wiele głośników w tej cenie posiada wbudowane radio FM, które pozwoli nam na swobodne przełączanie się pomiędzy ulubioną muzyką a stacją radiową, gdzie poza dźwiękiem będziemy mieli też dostęp do informacji z kraju oraz świata.

Bateria i ładowanie w głośnikach za 200 zł

W tym przedziale mamy dostęp do modeli o różnych pojemnościach baterii. Wartości akumulatorów zaczynają się od 1500 mAh i dochodzą nawet do 4400 mAh. Oznacza to, że na jednym ładowaniu możemy słuchać muzyki od 2 do 12 godzin.

Głośnik do 300 zł

W tej kategorii cenowej ofert jest już multum. Znajdziemy modele, które oferują znacznie więcej niż te tańsze między innymi czytnik kart pamięci, lepsza jakość audio, poprawa jakości basu, podświetlenie led oraz możliwość użycia głośnika jako powerbanka.

Głośniki Bluetooth retro
fot. pixabay.com

Głośniki bezprzewodowe ranking

Sprawdźcie, jakie propozycje dla Was przygotowaliśmy. Najnowszy ranking głośników bezprzewodowych

Głośnik mobilny PHILIPS TAS5305

Ten przenośny głośnik bluetooth posiada klasę wodoodporności IPX7, co oznacza, że może być całkowicie zanurzony w wodzie o głębokości 1m przez max. 30 minut. Bateria posiada pojemność, która pozwala na słuchanie muzyki przez 12 godzin. Posiada on też możliwość podpięcia drugiego głośnika dzięki temu mamy możliwość uzyskania dźwięku stereo. Urządzenie posiada także podświetlenie led, które miga w rytm lecącej muzyki.

Głośnik mobilny XMUSIC BTS800K.

Głośnik można sparować prawie z każdym urządzeniem mobilnym, mieści on się w niewielkiej obudowie, jest on naturalnych rozmiarów, a potrafi zaskoczyć nas siłą oraz jakością dźwięku. Niestety pod kątem baterii nie jest to najlepsze urządzenie, ponieważ możemy w tym przypadku odtwarzać muzykę bez przerwy tylko przez 4 godziny na pełnym naładowaniu. Głośnik posiada także przycisk do odbierania rozmów oraz wbudowany mikrofon dzięki, któremu możemy prowadzić taką konwersację oraz dodatkowo wejście aux, czytnik kart pamięci oraz wejście usb.

Słuchawki bezprzewodowe

JBL TUNE 220TWS.

Wygodne niewielkich rozmiarów słuchawki bezprzewodowe, które z dodatkowym powerbankiem mieszczącym się w etui mogą pracować 16h, a na jednym pełnym ładowaniu 3h. Dodatkowo posiadają bluethooth 5.0.

Słuchawki nauszne JBL TUNE 700BT

Dzięki technologii JBL Pure Bass Sound słuchawki JBL TUNE 700BT odtwarzają odważny dźwięk, bezprzewodowo. Dodatkowo posiadają mikrofon, więc można przez nie prowadzić swobodnie rozmowy, mamy możliwość sparowania słuchawek z dwoma urządzeniami jednocześnie, pomiędzy którymi możemy się swobodnie przełączać. Nie zajmują dużo miejsca w plecaku torbie, gdyż możemy je złożyć.

 

PODZIEL SIĘ

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here