Głośniki bezprzewodowe ranking topowych modeli

0
1125
Głośniki bezprzewodowe: ranking
fot. pixabay.com

Nowoczesna technologia pozwala cieszyć się wysoką jakością dźwięku praktycznie w każdym miejscu. Wszystko za sprawą głośników bezprzewodowych, które zyskały grono fanów na całym świecie. Co chwilę producenci zaskakują nas nowymi modelami, dlatego tak trudno wybrać konkretny sprzęt. W artykule: głośniki bezprzewodowe ranking topowych modeli, znajdziecie najlepsze propozycje, polecane przez internautów. 

Jak działają głośniki bezprzewodowe?

Głośniki bezprzewodowe to małe i poręczne akcesorium, które możemy podłączyć do różnych urządzeń, obsługujących łączność bezprzewodową, czyli NFC lub Bluetooth. Zatem doskonale sparują się na przykład z: laptopem, telefonem, tabletem, czy nawet telewizorem. Największą zaletą takiego rozwiązania jest swoboda związana z możliwością przenoszenia głośnika ze sobą w dowolne miejsce. Należy tylko pamiętać o tym, aby mieć obok siebie urządzenie do przesyłania dźwięku.  

Głośniki bezprzewodowe: działanie
fot. pixabay.com

Głośniki bezprzewodowe a wbudowane w urządzenie 

Kolejna kwestia, nad którą warto się pochylić, dotyczy samej jakości. Głośniki mobilne pozwalają na odtwarzanie głośniejszego i bardziej krystalicznego dźwięku, aniżeli te, które wbudowano w urządzenia. Ponadto, niektóre modele pozwalają dodatkowo połączyć oba te rozwiązania w jedno, a to z kolei daje możliwość słuchanie przestrzennego. Dzięki temu, bez inwestycji w drogi i zaawansowany sprzęt muzyczny, możemy cieszyć się świetną jakością dźwięku, która wielokrotnie zastępuje, chociażby kino domowe.

Głośniki bezprzewodowe ranking: jak wybrać dobry sprzęt?

Gdy już wiemy, jak działają i jakie zalety posiadają głośniki bezprzewodowe, warto przejść o krok dalej. Na rynku z roku na rok dostępne są coraz to nowsze propozycje od topowych producentów. Co ciekawe, wiele z nich posiada szereg dodatkowych funkcji, które znacząco przekładają się na komfort użytkowania. Jaki zatem wybrać dobre głośniki bezprzewodowe? Najlepiej skorzystać z rozmaitych zestawień i rankingów, które publikowane są w internecie. W tym celu dobrym pomysłem będzie ustalenie już na samy początku, kilku najważniejszych kwestii, takich jak: 

  • budżet,
  • wodoodporność, 
  • czas pracy po naładowaniu,
  • opcje dodatkowe. 

Im bardziej zawęzimy nasze poszukiwania, tym łatwiej będzie nam wybrać konkretny głośnik. 

Dodatkowe funkcje głośników 

Oprócz podstawowej funkcji, jaką jest emisja dźwięku, głośniki mogą posiadać wiele ciekawych opcji. Poniżej opisaliśmy kilka z nich. 

Możliwość odbierania połączeń 

Jeżeli głośniki posiada wbudowany mikrofon i przycisk umożliwiający odbiór połączeń, wówczas bez problemu posłuży także, jako przenośny zestaw głośnomówiący. Jest to wygodna opcja, szczególnie dla osób, które podczas jazdy samochodem chcą prowadzić bezpieczne rozmowy telefoniczne. 

Radio 

Wiele tego typu urządzeń posiada także wbudowane radio. Dzięki temu, aby wiedzieć, co aktualnie dzieje się w Polsce i na świecie, nie potrzebujemy dostępu do internetu czy telewizora. 

Odtwarzanie mp3 

Dla jeszcze lepszej wygody, do niektórych głośników dodano wejście na kartę SD. Za sprawą tej opcji, możemy swobodnie słuchać ulubionej muzyki, którą zagraliśmy na nośnik. Bardzo często odtwarzamy piosenki z serwisów internetowych, do czego potrzebny jest stały dostęp do sieci. Jeżeli mamy nagraną muzykę na kartę, wówczas możemy ją swobodnie włączać, nawet gdy jesteśmy offline. 

Funkcja Multipoint 

Jest to jedna z najbardziej pożądanych funkcji w przypadku głośników mobilnych. Opcja Multipoint pozwala na podłączenie kilku urządzeń naraz, dzięki czemu wielu użytkowników może odtwarzać muzykę, bez konieczności, zmieniania podłączenia. 

Głośniki bezprzewodowe
fot. pixabay.com

Ranking Topowych modeli głośników bezprzewodowych 

Zebraliśmy dla Was 5 topowych modeli głośników bezprzewodowych, które najczęściej wybierane są przez internautów. 

Top 1: Creative Muvo Play Czarny / około 150 zł

Top 2: JBL Flip / około 220 zł 

Top 3:  Głośnik przenośny JBL Charge / około 330 zł 

Top 4: Yamaha MusicCast / około 940 zł 

Top 5: Marshall Stanmore / około 1000 zł 

 

Każdy z tych modeli cechują inne właściwości zarówno pod względem parametrów, jak i właściwości wizualnych. Niezależnie od tego, co kupujemy głośniki do 300 zł, telewizory, czy małe AGD, bardzo ważne jest to, aby kierować się nie tylko ceną, ale także jakością. 

PODZIEL SIĘ

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here