Jak ubrać choinkę na Święta Bożego Narodzenia?

0
1303
Jak ubrać choinkę?
fot. pixabay.com

Święta tuż tuż, więc w myślach wielu z nas pojawia się pytanie: jak ubrać choinkę w tym roku? Które drzewko wybrać: sztuczne czy prawdziwe? Dylematów związanych z tym zagadnieniem jest z pewnością wiele, ponieważ choinka to bez wątpienia jeden z najważniejszych atrybutów Świąt Bożego Narodzenia. Co roku zdobi setki domów, nadając im niepowtarzalny klimat. Chociaż sposobów zdobienia jest wiele, to w każdym sezonie króluje zupełnie coś innego. Jak ubrać choinkę, aby wyróżniała się na tle innych? Jakie bombki wpisują się tegoroczne trendy? Na te pytania odpowiadamy w naszym najnowszym artykule. 

Jaką choinkę wybrać?

Ubieranie choinki to z pozoru proste zadanie, bo przecież, co może być trudnego w tym, aby zawiesić na drzewku kilka ozdób? Właśnie jak możemy zauważyć, na przestrzeni lat, również w tej dziedzinie, zmieniło się naprawdę wiele. Chociaż nie brakuje zwolenników tradycyjnych zdobień, warto pójść z duchem czasu. Co to oznacza w praktyce? Bowiem w dobie internetu i social mediów ilość inspiracji jest naprawdę imponująca. Jednak, aby nie przesadzić i nie zabrać uroku samego drzewka, trzeba posiadać plan. W dalszej części artykułu wskazaliśmy trzy popularne motywy, które mogą stanowić ciekawą bazę wyjściową.

Na początku powinno się określić jaki rodzaj choinki kupimy. Dla wielu, prawdziwa magia Świąt Bożego Narodzenia, kojarzy się właśnie z pięknym zapachem lasu, dlatego tak często, to właśnie żywe jodły czy świerki zdobią wnętrza naszych domów lub mieszkań. Inni z kolei lubią praktyczne rozwiązania i sięgają po sztuczne drzewka, które odgrywają swoją rolę przez lata. Dobrym rozwiązaniem jest zakup świeżej choinki, którą później możemy zasadzić w ogrodzie czy balkonowej donicy, dzięki temu roślina nie zmarnuje się i będzie ciekawym elementem dekoracyjnym przez wiele miesięcy, jak nie lat! 

Jak ubrać choinkę? Wybierz swój styl!

Styl choinki możemy personalizować na wiele sposobów, dzięki czemu z łatwością dostosujemy ją do naszych indywidualnych oczekiwań. Topowych motywów jest wiele, jednak wśród najczęściej spotykanych, wskazaliśmy trzy najbardziej popularne. 

W duecie raźniej 

Chociaż w latach 90-tych, królowała zasada, im barwniej, tym lepiej, tak teraz, coraz częściej odchodzi się od tego sposobu. Ostatnie sezony zdecydowanie należą do duetów, czyli łączenia dwóch różnych kolorów. Pośród przeważnie podziwianych par barw można wyróżnić:

  • niebieski i srebrny lub biały;
  • czerwony lub czarny i złoty;
  • pastelowy róż z białym. 

Dobrym pomysłem jest wybranie bombek w jednym kolorze i pozostałych dodatków w drugim.

Jak ubrać choinkę na Święta? Duet bomek
fot. pixabay.com

Jeden kolor 

W ubiegłych latach nie brakowało także jednobarwnych drzewek, które wyglądają naprawdę efektownie. Wystarczy wybrać jeden dominujący kolor i w jego barwach kupić ozdoby choinkowe. Ten styl zdobienia idealnie sprawdza się we wnętrzach typu glamour, które lubią się z elegancją i szykiem. 

Jak ubrać choinkę na Święta? Jeden kolor.
fot. pixabay.com

Bajkowy motyw? Czemu nie!

Ostatnia propozycja to rozwiązanie dla osób, które lubią trochę poeksperymentować. Podobnie, jak np. podczas karnawału, wystarczy wybrać motyw przewodni i za nim podążać. Klimat bajkowy a może książkowy? Wszystko zależy od naszej wyobraźni! Świetnie prezentują się choinki w stylu skandynawskim, które doskonale podkreślają specyfikę każdego pomieszczenia. Swego czasu, bardzo popularny, był motyw muzyczny. Bombki z płyt albo w kształcie nut z pewnością wyróżnią każdą aranżację. 

Łańcuchy: hit czy kicz?

Już w czasach przedszkolnych wielu z nas zapewne uczyło się robić papierowe łańcuchy na choinkę, które później z dumą wieszaliśmy na drzewku. Wraz z biegiem lat również ten tren ewoluował. Obecnie, zamiast grubych świecących łańcuchów lub tych ręcznie robionych, wybiera się girlandy czy też delikatne, długie wstążki. Jeżeli nasze drzewko posiada wiele różnorodnych zdobień, wówczas będzie to element zbędny. Natomiast, gdy chcemy sięgnąć do klasyki, wtedy warto zawiesić go na całej choince. 

Mamy nadzieję, że dzięki powyższym wskazówkom nie będziecie musieli zastanawiać się już nad tym, jak ubierać choinkę. Pamiętajcie, że warto wybierać ozdoby świąteczne, które są ze sobą spójne.

PODZIEL SIĘ

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here