Najmodniejsze ozdoby choinkowe w tym sezonie

0
957
Ozdoby choinkowe
fot. pixabay.com

Przyzwyczajeni jesteśmy do tego, że moda dynamicznie zmienia się i w każdym sezonie króluje coś zupełnie innego. Chociaż najczęściej nowości te odnosimy do odzieży i obuwia, to nie należy zapominać o tym, że dotyczą one wielu innych dodatkowych dziedzin. Od aranżacji wnętrz, przez fryzury, skończywszy na elektronice. Nie dziwi więc, że również ozdoby choinkowe, zmieniają się z roku na rok. Co będzie królować w polskich domach podczas Świąt Bożego Narodzenia w 2020? Jakie dodatki wybrać, aby wpisać się w trendy? Odpowiedzi na te i wiele innych pytań znajdziecie poniżej. 

Modna choinka w sezonie 2020/2021 

Ten rok z pewnością pozwala nam na dużą dowolność, jeżeli chodzi o kolory i desenie używane do zdobienia choinki. Co ciekawe, coraz częściej można zauważyć dwa skrajne nurty: skromność i pstrokatość. W całym tym szaleństwie, jest kilka elementów wspólnych, które staraliśmy się podkreślić. Zanim jednak wybierzemy się na zakupy, warto zastanowić się nad tym, jak ubrać choinkę i który klimat jest nam najbliższy. Aby ułatwić Wam to zadanie, opisaliśmy kilka topowych pomysłów!

Postaw na naturalne ozdoby choinkowe 

Nurt ekologiczny już dawno zagościł do wielu domów. Objął nie tylko codzienne zakupy, ale także wiele innych dziedzin życia. Zwolennicy ekologicznych rozwiązań cenią sobie żywe drzewka, które wyróżnia niezwykły zapach kojarzący się z namiastką lasu w domu. Większość tego typu choinek podchodzi ze specjalnych plantacji, dlatego nie działają na szkodę środowiska. Można wybrać również takie drzewko, które później ponownie zasadzi się w ogrodzie lub na działce. 

Gdy mamy już upatrzoną choinkę czas na ozdoby. Zgodnie z naturalnym klimatem, warto postawić na minimalizm i wybrać takie dodatki jak np.:

  • suszone owoce (pomarańcze, jabłka, skórki od mandarynki),
  • drewniane bombki,
  • szyszki,
  • bombki z materiału,
  • bombki z cynamonu i anyżu,
  • jarzębina,
  • dekoracje z szarego papieru.
Ozdoby choinkowe
fot. pixabay.com

Topowe ozdoby w styl glamour 

Bogato zdobione choinki już od dawna nie kojarzą się z przesytem. Wystarczy odpowiedni plan, dobre zestawienie kolorów, efektowne światełka i gotowe. W tak zwanym stylu soft glam królują ozdoby choinkowe w kolorach butelkowej zieleni, granatu, pastelowego różu i szmaragdu. Jak takie kolor przekładają się na dekoracje? Obierając ten nurt, powinniśmy sięgnąć po bombki:

  • aksamitne, 
  • przeźroczyste – wypełnione konfetti,
  • półprzeźroczyste – pokryte brokatem.

W tym przypadku najczęściej nie zakłada się łańcuchów, a jedynie ciepłe, białe lampki na całej długości drzewka. 

Czerwień i złoto nadal w modzie 

Połączenie czerwonych i złotych ozdób choinkowych znane jest już od wielu lat. Pomimo upływu czasu nadal nie wychodzi z trendów. Bogate drzewka zapełnione czerwonymi dużymi bombkami w różnych kształtach, przeplatane złotym łańcuchem i światełkami, doskonale oddają klimat każdych świąt. 

Ozdoby choinkowe czerwone
fot. pixabay.com

Ozdoby choinkowe to nie wszystko! 

Powyżej wskazaliśmy kilka najmodniejszych ozdób choinkowych na ten sezon. Jednak nie tylko one tworzą magię świąt. Popularne jest to, aby wszystkie inne dekoracje były spójne z tymi, które znalazły się na drzewku. W tym celu można wykorzystać dodatki z innych lat. Jak to zrobić? Jeżeli w tym roku stawiamy na inny kolor z łatwością przemalujemy wiele bobek z minionego roku. 

Dobrym pomysłem są także stroiki bożonarodzeniowe, które mogą nie tylko zdobić stoły podczas kolacji wigilijnej, ale także okna i drzwi przez cały świąteczny czas. Tego typu dekoracje przekazuje się bardzo często również na różnego rodzaj aukcje charytatywne i kiermasze, których w okresie Bożego Narodzenia nie brakuje. Bywa tak, że stara ozdoby choinkowe zalegają latami w pudłach na strychu lub w piwnicy, podczas gdy mogłyby odgrywać zupełnie inną rolę. Niektóre osoby decydują się na wymianę ozdób z innymi. Jest to niezwykle praktyczne i ekonomiczne podejście, które pozwala stworzyć nowy klimat. 

Mamy nadzieję, że nasze wskazówki pozwolą Wam stworzyć niepowtarzalną atmosferę podczas tegorocznej Wigilii, a zaproponowane ozdoby świąteczne rozświetlą każdy dom! 

PODZIEL SIĘ

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here