Jaki telefon do 500 zł kupić? Zobacz nasze propozycje

0
598
Telefony do 500 zł: poradnik
fot. pixabay.com

Wiele osób zakłada, że dobry telefon musi kosztować majątek. Zdarzają się użytkownicy, którzy potrzebują smartfona jedynie do dzwonienia oraz podstawowych czynności takich jak sprawdzenie czegoś  w internecie, czy odpisanie na e-maila. Jeżeli nasze oczekiwania względem telefonu nie są wysokie, wówczas nie warto przepłacać. Bez trudu znajdziemy  świetny telefon do 500 zł, który będzie spełniał swojej podstawowe funkcje przed dłuższy czas. Gdzie szukać takich modeli? Czym kierować się podczas zakupów? Odpowiedzi na te pytania wraz z wieloma ciekawymi propozycjami konkretnych telefonów, znajdziecie w tym poradniku. 

Dla kogo telefon do 500 zł?

Na samym początku warto podkreślić, że budżet 500 zł, nie pozwala na zakup topowych modeli. To jednak wcale nie oznacza, że nie będziemy mogli cieszyć się dobrym sprzętem. Telefony z tej półki cenowej, mają najczęściej, jasno określoną grupę odbiorców, do której możemy zaliczyć: 

  • osoby starsze, które nie potrzebują nie wiadomo jakich podzespołów i parametrów;
  • dzieci szczególnie wtedy, gdy planujemy zakup ich pierwszego telefonu;
  • osoby praktyczne, czyli tacy konsumenci, którzy potrzebują smartfona do najprostszych czynności. 
Telefony do 500 zł: jakość
fot. pixabay.com

Gdzie kupić telefon do 500 zł?

Przy takim budżecie mamy dwie możliwości: zakup u operatora sieci telefonicznej lub w sklepie internetowych, bądź stacjonarnym, który oferuje sprzęt RTV. Wybierając się do Orange, Play, Plusa, czy T-Mobile musimy jednak liczyć się z koniecznością podpisania umowy abonamentowej, co nie każdemu odpowiada. W tym pułapie cenowym najwięcej propozycji znajdziemy w internecie, dlatego to właśnie tam, należy szukać. O tym, jak szukać promocji na smartfony, piszemy w innym artykule, dlatego tutaj jedynie podkreślić, że przed każdym zakupem, warto sprawdzić cenę telefonu w rankingach i zestawieniach internetowych. Każdy sklep czy sprzedawca oferuje sezonowe promocje. Jeżeli telefon X ma wartość rynkową 450 zł, to wcale nie oznacza, że nie kupimy go taniej. Grunt, to dobry research przed zakupami 

Telefony do 500 zł – ranking topowych modeli 

Każda półka cenowa, ma swoje flagowe i dobre model. Niezależnie od tego, czy kupujemy telefon za 1000 zł, czy telewizor za 1500 zł. Najlepszym źródłem wiedzy są obecni lub byli użytkownicy, którzy często zamieszczają swoje opinie w internecie. Na tej właśnie podstawie, przygotowaliśmy nasz ranking. Zebraliśmy kilka najczęściej kupowanych modeli, które doceniane są przez klientów. Staraliśmy się porównać propozycje różnych producentów, aby zapewnić Wam, największą swobodę podczas zakupów. 

Telefony do 500 zł: ranking
fot. pixabay.com

Lista dobrych telefonów do 500 zł:

  • Alcatel 1C 2019 / około 190 zł 
  • Redmi 9A 2/32GB / około 390 zł
  • HUAWEI P8 LITE ALE-L21 4G LTE 16GB/2GB / około 399 zł 
  • Apple iPhone 5S 16GB / około 430 zł
  • Redmi 9A 2/32GB / około 490 zł 
  • OPPO A12 3/32GB / około 500 zł

Jak zatem widać lista ta, jest naprawdę imponująca. Od topowych marek takich, jak Apple, przez wchodzące na nasz rynek całkiem niedawno OPPO, czy Redmi. Każdy z tych modeli posiada inne parametry i właściwości. Jednak w tym zestawieniu, najbardziej wyróżniają się dwa telefony: iPhone 5S, który do dzisiaj, chociaż minęło dużo czasu od premiery, ma grono zwolenników, jak również OPPO A12, który gwarantują dobrą jakość w niskiej cenie. 

Przed zakupem i porównam konkretnych produktów, warto sprawdzić, jakie cechy powinien posiadać dobry telefon. Polecamy wybór 3 najważniejszych parametrów i zawężenie wyszukiwań właśnie do nich. Dzięki temu, zyskamy telefon, który będzie dostosowany do naszych potrzeb. Oprócz kwestii technicznych, ważna też jest wygoda, dlatego nie należy zapominać o wielkości, czyli przekątnej oraz system operacyjny. Androidy znacznie różnią się od telefonów na oprogramowaniu iOS, dlatego to bardzo ważna kwestia. 

Mamy nadzieję, że wśród naszych propozycji, znajdziecie najlepszy model dla siebie. Serdecznie zachęcamy do przeczytania innych artykułów z tego zakresu, które również mogą okazać się pomocne. 

PODZIEL SIĘ

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here