Manicure hybrydowy: jak go wykonać? 

0
1000
Manicure hybrydowy: jak go wykonać?
fot. pixabay.com

Manicure hybrydowy to jedna z najczęściej wybieranych usług w salonach kosmetycznych. Pozwala cieszyć się pięknymi dłońmi i paznokciami przez kilka tygodni, czego nie uzyskamy przy tradycyjnych lakierach. Coraz więcej kobiet, decyduje się na samodzielne wykonywanie tego zabiegu. Chociaż na początku może stanowić to prawdziwe wyzwanie, wystarczy kilka aplikacji, aby nabrać wprawy. Jak wykonać manicure z użyciem hybrydy w prostych krokach? Odpowiedź na to pytania, znajdziecie poniżej. 

Dlaczego coraz więcej kobiet robi manicure hybrydowy w domu? 

Dla wielu pań wizyta w salonie kosmetycznym to sposób na relaks i regenerację. W ciągu godziny można na chwilę oderwać się od pracy i wszelkich trosk, aby zadbać o swoją urodę. Nie zmienia to jednak faktu, że każda taka wizyta wiąże się z dodatkowymi kosztami. Średni koszt takiej usługi to około 100 złotych. Przy regularnych odwiedzinach u kosmetyczki w ciągu roku suma ta przekracza ponad 1 000 zł, co znacząco nadwyręża domowy budżet. Podstawowy zestaw do hybryd, który zawiera takie elementy, jak: frezerka, lampa, lakier i ozdoby oraz topy, dostaniem w internecie już od 200 do 300 złotych, zatem po trzech użyciach, ten koszt nam się zwraca. Co nie oznacza, że nie musimy czasami czegoś dokupić.

Kolejnym czynnikiem, który wpływa na to popularność domowego manicure’u, jest wygoda związana z czasem. Do kosmetyczki umawiamy się najczęściej na określoną godzinę i gdy nam coś wypadnie, ciężko zmienić ten termin. Mając swój komplet, możemy zrobić paznokcie w dowolnym czasie: przed pracą, gdy zasną dzieci lub wieczorem oglądając ulubiony serial. 

Jak zrobić manicure hybrydowy? 

Istnieje wiele różnych technik i sposobów związanych z wykonaniem paznokci hybrydowych. Poniżej opisaliśmy najpopularniejszą z nich, z której najczęściej korzystają kosmetyczki, przedstawiliśmy ją w 7 prostych krokach. 

Krok 1 – skórki 

Zacznij od odsunięcia skórek. Do tego należy użyć specjalnego patyczka lub metalowego kopytka, które znacząco ułatwia ten etap. 

Manicure hybrydowy akcesoria
fot. pixabay.com

Krok 2 – kształt 

Kształt paznokci nadasz za pomocą pilnika, jednak mają one różne stopnie gradacji. Chociaż najczęściej wybiera się ten na poziomie 180, warto dobrać go do naszej płytki.

Krok 3 – polerka 

Na tym etapie niezbędne będzie użycie bloku polerskiego. Zastosuj go, aby zmatowić płytkę paznokcia. 

Krok 4 – oczyszczenie płytki 

Po wykonaniu 3 powyższych kroków, na płytce mogą pozostać różne pozostałości skórek i pyłku, dlatego trzeba przetrzeć paznokcie wacikiem nasączonym cleanerem. 

Krok 5 – baza 

Gdy już mamy odpowiednio przygotowaną płytkę paznokcia, czas na aplikację określonych preparatów. Na tym etapie nałóż cienką warstwę bazy hybrydowej, którą następnie utwardzisz w lampie. Możesz wkładać po jednym paznokciu na około 30-60 sekund lub całą dłoń. 

Krok 6 – lakier 

Teraz czas na ulubiony etap. Wybierz swój ulubiony kolor i nanieść cienką warstwę na paznokcie. Powtórz czynność drugi raz. Nie zapomnij również o utwardzaniu w lampie. 

Manicure hybrydowy lakiery
fot. pixabay.com

Krok 7 – top 

Na pomalowane paznokcie nakładamy cienką warstwę topu hybrydowego, który odpowiada za trwałość kolory i połysk. W tym przypadku również należy włożyć dłoń do lampy. 

Manicure hybrydowy: o czym jeszcze pamiętać?

Jak zatem widać na powyższych krokach paznokcie hybrydowe nie wymagają zaawansowanej wiedzy i wielu zdolności manualnych. Najważniejsze jest jednak to, aby każdy krok wykonywać we wskazanej kolejności. Dużo zależy także od lampy i czasu utwardzania, dlatego przed wykonaniem tego zabiegu, trzeba zapoznać się z dokładnymi wskazówkami na temat tego, jak z niej korzystać. 

Na finalny wygląd paznokci wpływają również produkt, po które sięgamy. Chociaż lakiery mogą być z różnych półek cenowych, to takie rzeczy, jak top czy baza, warto kupić w lepszych sklepach. Powinniśmy pamiętać także o higienie i bezpieczeństwie. Dezynfekcji dłoni i narzędzi to kluczowe zadanie, jeżeli chcemy wykonać w pełni profesjonalny manicure hybrydowy. Na ten temat powstało wiele poradników i filmików, które dostępne są w internecie. 

PODZIEL SIĘ

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here