Na czym polega keratynowe prostowanie włosów?

0
544
Keratynowe prostowanie włosów
fot. pixabay.com

Włosy to bez wątpienia ważny atrybut każdej kobiet. Co ciekawe te, które mają proste zazwyczaj, chciałby mieć kręcone, a z kolei panie o bujnych lokach, wolałby je nieco wygładzić. Dzisiejsze zabiegi fryzjerskie pozwalają zmienić w naszym wyglądzie tak naprawdę wiele: od koloru, przez kształt, skończywszy na strukturze. Keratynowe prostowanie włosów to usługa, która na przestrzeni lat zyskała ogromną grupę fanek i chociaż efekty są naprawdę imponujące, istnieje na ten temat wiele pozytywnych i sceptycznych opinii. Czy da się poskromić loki na dłużej? Jak nie niszczyć włosów prostownicą? Odpowiedzi na te pytania oraz wiele innych ciekawych informacji związanych z keratynowym prostowaniem, znajdziecie poniżej. 

Keratynowe prostowanie włosów: na czym polega? 

Puszące się włosy i niesforne kosmyki to udręka wielu kobiet. Przez to, spora część z nas, nie wyobraża sobie porannej toalety bez używania prostownicy. Chociaż to szybki i sprawdzony sposób na wygładzenie włosów, nie należy zapominać o jego negatywnym wpływie na ich strukturę. Zbyt duża temperatura nie tylko je osłabia, ale także wysusza i sprawia, że zaczynają wypadać, przez co o wiele trudniej je układać. Na szczęście, ku uciesze kobiet z kręconymi włosami, powstała doskonała alternatywa, jaką jest prostowanie włosów. 

Zabieg ten często nazywany jest brazylijskiej prostowaniem, ponieważ to właśnie stamtąd pochodzi. Głównym celem keratynowego prostowania jest odżywienie i regeneracja, natomiast ich prosta struktura to jedynie efekt uboczny. W rezultacie włosy są gładkie, lśniące i ujarzmione, dzięki temu wystarczy jedynie mycie głowy, aby cieszyć się piękną fryzurą. 

Keratynowe prostowanie włosów efekty
fot. pixabay.com

Jak przebiega zabieg? 

Podczas zabiegu nakłada się na włosy specjalny produkt, jaki jest keratyna, czyli białko będące naturalnym budulcem włosa. Im dokładniejsza aplikacja, tym lepszy efekt, dlatego nie należy wykonywać tego samodzielnie. Za sprawą użycia prostownicy nagrzanej do około 230 stopniu dochodzi do uzupełnienia ubytków i zamknięcia łuski włosowej. Dzięki temu włosy wyglądają zdrowiej i piękniej. 

Czas trwania wynosi od 2 do nawet 7 godzin. Wszystko zależy od długości i gęstości włosów. Sama aplikacja keratyny to nie wszystko. Należy też umyć włosy odpowiednimi specyfikami i prawidłowo je wysuszyć, najlepiej wyciągając na szczotkę.

Keratynowe prostowanie włosów zabieg
fot. pixabay.com

Efekt potrafi utrzymywać się nawet przez kilka miesięcy. Zaleca się, aby przerwa między jednym a drugim zabiegiem wynosiła przynajmniej 36 tygodni, jednak wszystko zależy od tego, w jakiej kondycji są nasze włosy. 

Keratynowe prostowanie włosów: dodatkowe wskazówki 

W zależności od użytego produktu, może być tak, że fryzjer zaleci, aby przez 2-3 dni nie myć głowy i nie wiązać włosów. Jest to po to, aby fryzura nie zaczęła się odkształcać, a preparat wniknął, jak najgłębiej. Ponadto, trzeba zaopatrzyć się w specjalne produkty do mycia. Wiele szamponów i odżywek możemy dostać od ręki w salonie, jednak ich koszt jest naprawdę wysoki. W tym celu warto kupować kosmetyki online w drogeriach internetowych. 

Dlaczego nie można stosować normalnych szamponów? Po keratynowym prostowaniu włosów zaleca się używanie kosmetyków pozbawionych m.in. soli i alkoholu. Dotyczy to wszystkich produktów, zarówno maseczek, jak i odżywek. W innym przypadku efekt będzie trzymał się o wiele krócej. 

Istnieją serię profesjonalnych produktów do pielęgnacji włosów po keratynowym prostowaniu, jednak ich ceny sięgają często około 200 zł. W internecie nie brakuje także tańszych zamienników, które dostępne są praktycznie w każdej drogerii, dlatego jeżeli nie chcemy przepłacać, warto je sprawdzić. 

Ważne jest również to, aby nie prostować i nie lokować włosów po keratynie. Pod wpływem temperatury mogą zacząć się odkształcać. Dodatkowo, nie powinno się także zasypiać w mokrej głowie i nie zwijać ręczników na włosach. Najlepiej wysuszyć włosy bezpośrednio po umyciu lub zostawić rozczesane do naturalnego wyparowania wody. 

 

PODZIEL SIĘ

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here