Nieruchomości Chorzów

0
986
Nieruchomości Chorzów

Posiadanie własnego mieszkania daje nam poczucie bezpieczeństwa. Jeżeli posiadamy więcej niż jedną nieruchomość, to mamy możliwość zarobienia dodatkowych pieniędzy. Oczywiście decyzja o sprzedaży mieszkania powinna być przemyślana. Musimy się zastanowić czy na pewno chcemy sprzedać mieszkanie, w którym nie przebywamy i stoi puste. Może się okazać, że lepszym rozwiązaniem będzie wynajem. W końcu nie wiemy jak będzie wyglądać nasza przyszłość i być może mamy dzieci, które kiedyś będą chciały zamieszkać w jednym z naszych mieszkań. Dzięki temu ułatwimy im znacznie start w dorosłe życie, ponieważ nie będą musiały zaciągać kredytu hipotecznego.

Zanim podejmiemy jakąkolwiek decyzję, to zobaczmy jakie są nieruchomości na sprzedaż w Chorzowie w naszej okolicy. Sprawdźmy jakie są ceny mieszkań. Dzięki temu zorientujemy się ile możemy dostać za swoje mieszkanie. Zobaczmy też za ile jest wynajmowane mieszkanie o podobnym metrażu do naszego. Może się okazać, że wynajem będzie bardziej opłacalnym dla nas rozwiązaniem. Wszystko oczywiście zależy od tego w jakiej lokalizacji znajduje się nasze mieszkanie oraz jaki posiada metraż.

Jeżeli posiadamy mieszkanie w jednym z miast studenckich, to z całą pewnością szybko znajdziemy chętne osoby, które będą chciały w nim zamieszkać za odpowiednie pieniądze. Weźmy jednak pod uwagę to, że zazwyczaj będą to studenci, którzy nie zawsze dbają odpowiednio o nieruchomość, którą wynajmują. Jeżeli nasze mieszkanie jest zadbane i zależy nam na nim, to powinniśmy pomyśleć o tym, żeby jednak nie wynajmować jego studentom, ale komuś odpowiedzialnemu. Czasami lepiej wziąć od najemcy mniejszą kwotę czynszu, ale mieć pewność, że będzie on dbał o nasze mieszkanie i nie będziemy musieli wydawać pieniędzy na generalny remont.

Jeżeli decydujemy się na wynajem mieszkania, to powinniśmy pamiętać o tym, że nie zwalnia nas to z dbania o nieruchomość. To my powinniśmy ponosić wszelkie koszty związane z naprawami w mieszkaniu, a nie nasz najemca. W końcu jest to nasze mieszkanie.

Zobacz też inne ogłoszenia nieruchomości na sprzedaż: https://kazo.pl/barcin >>

PODZIEL SIĘ

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here