Perfumy z feromonami: czym są i jakie efekty dają?

0
891
Perfumy z feromonami działanie
fot. pixabay.com

Coraz częściej możemy spotkać w sklepach stacjonarnych i internetowych perfumy z feromonami. Zdania na temat ich stosowania są podzielone. Jedne osoby używają ich na co dzień od wielu lat, inne przestały po pierwszej aplikacji. Czy rzeczywiście pobudzają zmysły i pomogą wpływać na odczucia innych ludzi? Z jakiego dodaje się feromony do perfum? Odpowiedzi na te i wiele innych pytań, przedstawiamy w tym poradniku. 

Czym są feromony?

W gwoli ścisłości warto zacząć od początku i pokrótce wyjaśnić czym są w ogóle feromony. To z pewnością pozwoli określić, jaką rolę spełniają. Feromony to przede wszystkim naturalne substancje chemiczne, które wytwarzane są przez rośliny i zwierzęta w celu komunikacji z innymi osobnikami. Mówi się, że służą one do tego, aby wabić osobników przeciwnej płci. W odpowiedzi na ich działanie powstały tak zwane sztuczne feromony, które dodaje się między innymi do perfum. Co takie działanie ma na celu? Przede wszystkim zwiększenie naszej atrakcyjności. Dobrze dobrany zapach, podkreśla osobowość i komponuje się z zapachem ciała. Ciekawe jest jednak to, że w przypadku zapachów wcale nie musi chodzić o relacje damsko-męskie. Co prawa, zapachy z feromonami mają silniejsze działanie, aniżeli te, które wytwarzają rośliny i zwierzęta, jednak nie u wszystkich, przynoszą one oczekiwane rezultaty. 

Perfumy z feromonami fenomen
fot. pixabay.com

Perfumy z feromonami a ich działanie 

Możemy znaleźć różne opinie na temat skuteczności perfum z feromonami. Jedni twierdzą, że znacząco zmieniły ich życie i podbudowały pewność siebie inni, że to tani chwyt reklamowy. Na te różnice może wpływać, chociażby rodzaj produktu, po który sięgamy. 

Rodzaj perfum a skuteczność 

Jest wiele artykułów, które rozprawiają na temat kosztów produkcji perfum. Wśród nich najczęściej powtarza się teoria, że jest to niezwykle kosztowny proces. To z kolei przekłada się na zawartość feromonów w perfumach. Im mniejsza, tym słabsze rezultaty. Z tego względu, jeżeli rzeczywiście chcemy przetestować ich możliwości, najlepiej sięgnąć po te z nieco wyższej półki. Co prawda, wiąże się to z wyższymi cenami, jednak zgodnie z komentarzami użytkowników, czasami warto dopłacić za łut szczęścia. 

Perfumy z feromonami skuteczność
fot. pixabay.com

Gdzie kupić perfumy z feromonami? 

Perfumy z feromonami to produkt ogólnie dostępny, więc nie powinniśmy mieć problemu z zakupem. Jednak rzadko znajdziemy je w typowych drogeriach stacjonarnych. Lepszym rozwiązaniem wędrówka po internecie. Sklepy z kosmetykami online oraz z asortymentem dla dorosłych, to miejsca, w których najczęściej spotkamy perfumy z feromonami. Możemy także sprawdzić ofertę bezpośrednio na stronie producentów, którzy najczęściej proponują zakupy ze zniżką. 

Jak aplikować perfumy z feromonami?

Korzystanie z perfum z feromonami nie wymaga nadto aktywności czy specjalnych działań. Istnieją jednak triki, które prawdopodobnie zwiększają ich intensywność. Przede wszystkim nie zaleca się stosowania zapachów na skórę, która wcześniej została spryskana czymś innym. Mowa o tradycyjnych perfumach lub różnego rodzaju mgiełkach. Kolejna zasada dotyczy miejsca aplikacji. Przede wszystkim należy nanieść je na gołą skórę, najlepiej w miejscach, gdzie ciało jest najcieplejsze. Ilość aplikacji, zależy od naszych preferencji. 

 

Chyląc się ku końcowi i podsumowując najważniejsze zagadnienia, musimy podkreślić, że nie ma jednoznacznych danych potwierdzających czy perfum z feromonami są naprawdę skuteczne. Działa to również w drugą stronę. Do tej pory nie opublikowano żadnych konkretnych badań i ankiet, mówiących o tym, że nie spełniają one swojej funkcji. Czy zatem warto je stosować? To zależy od naszych, własnych oczekiwań. Jeżeli chcemy uwydatnić codziennych zapach skóry i zależy nam na intensywnym zapachu, który nieco pobudzi zmysły, wówczas będzie to dobra inwestycja. Z kolei, gdy oczekujemy, że chwilę po spryskaniu ciała, zadzieją się czary, powinniśmy być nieco sceptyczni. Jedno jest jednak pewne, koniecznie sprawdzajmy zawartość feromonów w perfumach. 

 

PODZIEL SIĘ

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here