Sprawdzamy, jak działają rzęsy magnetyczne

0
824
rzęsy magnetyczne: jak działają?
fot. pixabay.com

Wiele kobiet marzy o zalotnym i głębokim spojrzeniu, które podkreśla ich naturalne piękno. O ile kiedyś mogliśmy liczyć jedynie na maskary do rzęs, tak teraz upragniony efekt możemy uzyskać na wiele różnych sposobów, bez konieczności wizyty w salonie kosmetycznym. Nie brakuje rozwiązań, które są całkowicie bezpieczne dla zdrowia i dostępne na wyciągnięcie ręki. Rzęsy magnetyczne to hit ostatnich sezonów, które pokochały kobiety na całym świecie. Gdzie je kupić i jak z nich korzystać? Odpowiadamy w naszym najnowszym artykule. 

Jak działają rzęsy magnetyczne?

Ze względu na to, że rzęsy magnetyczne to stosunkowo nowe rozwiązanie, wiele kobiet nie wie, na jakiej dokładnie zasadzie one działają. Chociaż czasami nazwa może nieco intrygować, a nawet zniechęcać, warto podkreślić, że jest to świetny i naprawdę bezpieczny sposób, na pogrubienie i wydłużenie rzęs. W opakowaniu najczęściej znajdziemy cztery różne paski, docelowo po dwa na każde oko. Aplikacja jest banalnie prosta. Wystarczy przyłożyć jeden pasek nad górną linią rzęs, a drugi nad dolną tak, aby naturalne włoski, znajdowały się między nimi. Specjalne magnesy przyciągają się do siebie i trzymają na powiece. 

rzęsy magnetyczne: aplikacja
fot. pixabay.com

Rzęsy magnetyczne: wady i zalety 

Jak każde rozwiązania, w tym także rzęsy magnetyczne, posiadają swoje plusy i minusy. Poniżej wskazaliśmy najważniejsze z nich, które często podkreślają internautki i blogerki kosmetyczne. 

Zalety rzęs magnetycznych 

Istnieje wiele zalet tego rozwiązania. Przede wszystkim nie musimy korzystać z usług kosmetyczki, aby poprawić swoją urodę. Kolejna kwestia to klej. Do aplikacji rzęs magnetycznych nie potrzebujemy żadnych specyfików, które niszczą naturalne włoski. Wystarczy tylko przyłożyć paski i gotowe. Jest to świetna alternatywa dla kobiet, które uczulone są na klej. 

rzęsy magnetyczne: zalety
fot. pixabay.com

Kolejny plus tego rozwiązania to cena. Średni koszt aplikacji rzęs metodą 2:1 wynosi około 130 zł, natomiast zakup rzęs magnetycznych zaczyna się od 20 i sięga maksymalnie 100 złotych. Ponadto możemy używać ich wiele razy, czego nie można powiedzieć o przyklejanych kępkach. 

Wady rzęs magnetycznych

Wśród najczęściej spotykanych negatywnych opinii na temat tych rzęs, można zauważyć dwie, główne wady. Pierwsza z nich dotyczy ogólnego odczucia. Spora część kobiet skarży się na to, że cały czas są mocno wyczuwalne dla oka. Kolejna kwestia to efekt. W niektórych opiniach przeczytamy, że wyglądają zbyt sztucznie. Jednak na to finalnie wpływa jakość samego produktu i długość włosków. Jeżeli naturalne rzęsy są krótkie, a do tego, mamy nisko osadzone brwi, wówczas warto zakupić te z najmniejszą objętością. Dzięki temu efekt, może wyglądać na bardziej naturalny. 

Gdzie kupić rzęsy magnetyczne? 

Wszelkie kosmetyki oraz produkty poprawiające urodę, znajdziemy w bardziej przystępnych cenach, jeżeli wybierzemy się na zakupy do sklepu online. Wszelkie drogerie internetowe to świetne miejsce do tego, aby kupić zarówno maseczki do włosów, jak i kremy, czy perfumy, nawet o połowę taniej. To samo dotyczy rzęs magnetycznych. 

Gdy zależy nam na jak najlepszej jakości takich rzęs, wówczas warto skorzystać z oferty sklepów, które oferują profesjonalne rozwiązania dla stylistek rzęs. Istnieje wiele polskich marek, które specjalizują się w tego typu rozwiązaniach, dlatego polecamy się z nimi zapoznać. 

Ważna wskazówka 

Zarówno tusze do rzęs, jak i kępki, sztucznie przedłużane rzęsy, czy nawet rzęsy magnetyczne, mają to do siebie, że czasami powodują reakcje alergiczne. Jeżeli tylko zauważymy zaczerwienienia lub zaczną nam łzawić oczy, trzeba czym prędzej je zmyć lub ściągnąć. Najwięcej takich sytuacji spotyka się, jednak gdy klej dostaje się do rogówki. Z tego względu przed pierwszym przedłużaniem rzęs w salonie kosmetycznym, warto przeprowadzić próbę alergiczną. 

Mamy nadzieję, że nasze informacje przybliżmy wystarczająco temat rzęs magnetycznych. Zachęcamy do czytania naszych dodatkowych poradników, które przeznaczone są zarówno dla kobiet, jak i mężczyzn. 

 

PODZIEL SIĘ

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here