Telewizor 40 cali: 5 najlepszych propozycji

0
1051
Telewizor 40 cali
fot. pixabay.com

W dobie nowoczesnej technologii możemy wybierać spośród setek różnych sprzętów, które imponują swoimi możliwościami. Chociaż bez trudu kupimy dobry sprzęt w przystępnej cenie, same poszukiwania, to dla wielu osób nie lada wyzwanie! Żeby ułatwić Wam zakupy, przygotowaliśmy nowe zestawienie, które pozwoli Wam wybrać: najlepszy telewizor 40 cali. 

Zakup telewizora 40 cali: od czego zacząć?

Kupując sprzęt RTV lub AGD warto pamiętać o kilku kwestiach, które znacząco wpływają na satysfakcję z danej inwestycji. Przede wszystkim powinniśmy określić nasz budżet i kurczowo trzymać się założeń. Ponadto, warto wskazać najważniejsze cechy z naszego punktu widzenia. Mogą to być takie parametry jak np.: przekątna ekranu, technologia, dostęp do WiFi, rozdzielczość ekranu czy pobór mocy. Na tej podstawie o wiele łatwiej sprawdzić konkretny ranking telewizorów i porównać konkretne modele. 

Telewizor 40 cali: parametry
fot. pixabay.com

Kolejna kwestia to producent. Wiele osób utożsamia się z daną marką i sięga po produkty tylko jednej firmy. W rezultacie bardzo często przepłacamy, ponieważ w danej kwocie, moglibyśmy kupić o wiele lepszy sprzęt. Przy zakupie telewizora, trzeba kierować się także swoim zdaniem. Szczególnie, jeżeli planujemy wizytę w sklepie stacjonarnym. Wielu sprzedawców pracuje na podstawie określonych systemów prowizyjnych i w danym miesiącu mogą mieć większe profity ze sprzedaży modelu X. Poproszenie o porównanie trzech telewizorów pochodzących od różnych producentów, pozwala racjonalnie określić parametry każdego z rozważanych sprzętów. 

TOP 5: Telewizora 40 cali

Na bazie analizy wielu rankingów i opinii konsumentów, wybraliśmy 5 różnych modeli telewizorów o przekątnej 40”. Każdy z nich pokrótce opisaliśmy oraz wskazaliśmy średnią cenę, którą oferują sklepy internetowe. 

TOP 1: Telewizor LED Blaupunkt BLA-40/148M 40 ” Full HD

Nasze zestawienie otwiera telewizor, który świetnie sprawdzi się w przypadku osób, którym zależy na sprzęcie bez żadnych specjalnych innowacji. Wyróżnia go obraz o jakości Full HD, dostęp do Smart TV, a także złącze USB i HDMI.

Cena: około 900 zł

TOP 2: Telewizor Thomson 40FE5606

Tym, co wyróżnia ten model jest z pewnością opcja Android TV, dzięki której możemy korzystać z wielu topowych aplikacji takich, jak Netflix czy YouTube. Ekran Full HP doskonale odtworzy otoczenie z gier, czy filmowy klimat. Za pomocą połączenia z Wifi z łatwością skorzystamy z internetu i sprawdzimy pogodę. 

Cena: około 1100 zł 

TOP 3: Telewizor Sharp 40BL2EA

W tym modelu również trafimy na wygodną funkcję Android TV, która pozwoli na swobodne korzystanie z możliwości Google, jednak to nie wszystko. Ten telewizor wyróżnia przede wszystkim technologia 4K UHD, która cieszy się jeszcze lepszą głębią obrazu. Specjalnie zaprojektowany system dźwiękowy, pozwoli stworzyć własne zaplecze kinowe w domowych warunkach. 

Cena: około 1400 zł 

Telewizor 40 cali: wskazówki
fot. pixabay.com

TOP 4: Telewizor PANASONIC TX-40HX830E

Czas na propozycję z nieco wyższej półki. Model ten zyskał grono fanów i uplasowała się na pierwszych pozycjach wśród rankingów telewizorów ze swojej kategorii. Za jakość obrazu, odpowiadało grono specjalistów z branży filmowej, którzy stworzyli technologię 4K HDR. Sprzęt jest wprost naszpikowany innowacyjnymi funkcjami od: Dolby Atmos, przez HDR10+/ Dolby Vision Supported, skończywszy na HDR Bright Panel Plus.

Cena: około 2500 zł

TOP 5: Telewizor Samsung HG40EE470S

Chociaż to najdroższy model, śmiało można pokusić się o stwierdzenie, że w tym przypadku dopłacamy przede wszystkim za producenta. Porównując podzespoły i technologię zastosowaną we wcześniejsze propozycji, model ten, pod wieloma kwestiami będzie znacząco odstawał. Nowością może być natomiast platforma LYNK REACH, która zapewnia możliwości konfiguracji wyświetlanych treści na danych ekranach. Ten rodzaj telewizora dedykowany jest do pomieszczeń biurowych, hoteli oraz restauracji.

Cena: około 2900 zł 

Nowoczesne telewizory do 1500 zł, głośniki bezprzewodowe, a może dzbanki filtrujące? Niezależnie od tego, co chcesz kupić, nasze poradniki z pewnością będą pomocne. 

PODZIEL SIĘ

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here