Imbir a odchudzanie

0
1501
imbir a odchudzanie

Wiele mitów powstało wokół sposobów na odchudzanie. Jedne głoszą że aby skutecznie schudnąć trzeba jeść na śniadanie jedno jabłko, inne że można jeść co się chce ale trzeba brać magiczną tabletkę. Jedno jest pewne. Dobrą drogą do spalenia zbędnych kilogramów jest zbilansowana dieta oraz aktywność fizyczna, jednak warto korzystać z innych możliwości, które wspomagają proces naszego odchudzania. Taką metodą jest imbir, który ma szereg właściwości wspomagających odchudzanie.

Co ma takiego w sobie imbir że pomaga zgubić zbędne kilogramy?

Po pierwsze jest cennym źródłem witamin i minerałów. Imbir zawiera duże ilości Witamin C, E, B6, kwasu foliowego, niacyny i ryboflawiny a także sporo takich minerałów jak magnez, potas, wapń, żelazo i sód. Zatem odżywia nasz organizm przez co dostarcza nam energii.

Kolejną cechą jaką posiada imbir jest korzystny wpływ na nasze procesy trawienne. Spożywając imbir, pobudzamy wytwarzanie śliny, żółci oraz soków trawiennych. Ma działanie wzmagające apetyt a jednocześnie zmniejsza wzdęcia, mdłości i wymioty. Warto go stosować ze względu na jego działanie termogeniczne. Oznacza to że podnosi on temperaturę ciała, co pomaga usprawnić metabolizm, a kalorie są spalane szybciej. Daje uczucie sytości oraz dodaje potrawom smaku.

Trzecim walorem imbiru jest jego zdolność do oczyszczania organizmu, a także ma właściwości przeciwbólowe. Często jest polecany dla kobiet w ciąży, w celu zmniejszenie porannych mdłości a także bóli związanych z krzyżem. Herbatka z imbirem potrafi również łagodzić kaszel i wzmacniać odporność a także… usuwa nieświeży oddech.

Imbir a odchudzanie. Można mu również przypisać właściwości zmniejszania apetytu oraz chęci na podjadanie.

Jak zatem najlepiej go spożywać aby dał nam pożądane przez nas efekty? Najlepiej jest dodawać kawałek imbiru do wody z cytryną, lub herbaty. Jest to dobry sposób, ponieważ jednocześnie się nawadniamy, a ostry smak imbiru zostaje szybko spłukany razem z płynem do naszego żołądka. Jest to sposób stosowany bardzo powszechnie w Azji. Imbir tam jest dodawany zarówno do herbaty, innych naparów jak i również do potraw kuchni azjatyckiej. Warto nadmienić że w kulturze azjatyckiej dodatek ten, jest tak powszechny że występowanie u nich niepożądanych efektów jest praktycznie znikome.

Zatem czy imbir a odchudzanie ma sens? Tak jeśli zależy nam na zdrowym podejściu do odchudzania i spadku wagi. Jeśli jednak decydujemy się na duży deficyt kaloryczny, imbir spowoduje że będzie spalana zbyt duża ilość kalorii a w efekcie, nasze samopoczucie się znacznie pogorszy.

PODZIEL SIĘ

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here