Jaki smartwatch dla dziecka kupić?

0
998
smartwatch dla dziecka
fot. pixabay.com

Nowinki technologiczne to zagadnienia, które wbrew pozorom nie dotyczą jedynie osób starszych. W dobie rozwoju cyfrowego, powstaje coraz więcej rozwiązań dla dzieci, po które coraz chętniej sięgają rodzice. Co w ostatnich czasach cieszy się największą popularnością? Nie jest to wcale smartfon ani tablet czy laptop, jest to smartwatch dla dziecka, którego funkcje naprawdę imponują. 

Kilka słów na temat smartwatchy

Smartwatch to od kilku lat jeden z najpopularniejszych zegarków na rękę. Można go zauważyć zarówno na nadgarstkach dorosłych, jak i dzieci. Rodzice, szczególnie ci, którzy chcieliby, żeby ich pociecha prowadziła bardziej aktywny tryb życia, często zastanawiają się, jaki smartwatch dla dziecka kupić. Ten innowacyjny produkt ma wiele funkcji, jedną z nich, dla wielu osób najważniejszą, jest możliwość monitorowania aktywności fizycznej. Jest to ciekawa metoda czuwania nad tym, żeby w trakcie dnia ruch był na dobrym poziomie. Dla dzieci, które większą część swojego czasu spędzają przed ekranami komputerów lub telewizorów, taka forma mobilizacji do działania może być bardzo skuteczna. W sklepach nie brakuje dobrych jakościowo sprzętów tego rodzaju. Dostosowane są one do niewielkiego nadgarstka dziecka. Ich działanie jest zrozumiałe dla kilkulatka. Dzieciom łatwo się nimi posługiwać. Nauka obsługi tego produktu nie zajmuje wiele czasu, dzięki temu pociecha nie zniechęca się.

smartwatch dla dziecka internet
fot. pixabay.com

Jaki smartwatch dla dziecka można zauważyć w sklepach specjalistycznych?

Zakupy w takich sklepie, zarówno stacjonarnym, jak i internetowym, mogą przynieść dużo korzyści rodzicom i ich dzieciom. Przede wszystkim mogą oni dowiedzieć się tam, jakie są godne uwagi modele tych produktów, zapytać o ich funkcje, obsługę. Rodzic, który nigdy wcześniej nie zetknął się z takim sprzętem elektronicznym jak smartwatch dla dziecka, nie będzie miał specjalistycznej, potrzebnej w takich transakcjach wiedzy. Pracownik, zarówno sklepu stacjonarnego, jak i internetowego, może udzielić wartościowych informacji. Funkcje, które warto brać pod uwagę to między innymi:

 • pomiar dystansu aktywności fizycznej, 
 • licznik kroku, 
 • powiadomienia o wiadomościach czy połączeniach, 
 • stoper, 
 • funkcja SOS,
 • wybieranie głosowe.

Żeby rodzic mógł bardziej czuwać nad tym, gdzie znajduje się ich dziecko. Warto wybrać te modele, które mają wartościowy nadajnik GSM i dobry lokalizator. Dodatkowo funkcja SOS sprawia, że kilkulatek będzie mógł powiadomić rodzica w momencie, gdy zagraża mu niebezpieczeństwo.

Smartwatch dla dziecka, czyli najnowocześniejszy sprzęt RTV

Innowacyjny sprzęt RTV jest obecnie w posiadaniu nie tylko dorosłego, ale także dziecka. Izolowanie go od tych nowości elektronicznych nie jest dobrym rozwiązaniem. Kilkulatek może wiele zyskać, gdy na jego nadgarstku będzie smartwatch dla dziecka. Jest to przedmiot, który sprzyja głównie utrzymywaniu regularności ćwiczeń fizycznych. Nadaje się dla każdego kilkulatka szczególnie dzieci w wieku szkolnym. Żeby przetrwał wiele lat, a pociecha interesowała się nim każdego dnia, korzystnie jest wybrać modele:

 • dostosowane kolorystycznie do płci, 
 • wodoodporne, 
 • z ulubionymi funkcjami przydatnymi w szkole czy na boisku, 
 • z wydajną baterią, 
 • proste w obsłudze.
smartwatch dla dziecka wyświetlacz
fot. pixabay.com

Gdy taki zegarek na rękę pełni funkcję także telefonu komórkowego, dziecko mniej czasu poświęca zabawom w telefonie. Więcej jego uwagi pada na aktywność fizyczną i gry zespołowe z rówieśnikami na zewnątrz. Rodzic wówczas nie musi obawiać się o zdrowie swojej pociechy.

Niezależnie od tego, jaki sprzęt kupujecie, czy jest to urządzenie z zakresu małego AGD, czy też telewizor lub głośniki bluetooth, warto pamiętać o tym, aby sięgać po sprawdzone sprzęty. Tylko profesjonalne rozwiązania pozwolą cieszyć się z danego urządzenia, jak najdłużej. Tym bardziej, jeżeli z zegarka mają korzystać dzieci, które są w ciągłym ruchu. Podskoki, upadki, uderzenia o inne przedmioty te i wiele czynników może doprowadzić do uszkodzeń mechanicznych, dlatego trzeba wziąć to pod uwagę przed zakupem. 

 

 

PODZIEL SIĘ

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here