Jakie cechy powinien posiadać dobry telefon?

0
978
Dobry telefon: system operacyjny
fot. pixabay.com

Zakup nowego telefonu to dla wielu osób spore wyzwanie. Świat technologii stale się zmienia i nie sposób nadążyć za tym, co obecnie oferuje rynek. Tym bardziej, jeżeli tego typu nowinki nie należą do naszych ulubionych. Poszukujące smartfona często posługujemy się określeniem: chce, jakiś dobry telefon. Jednak co tak naprawdę się pod tym kryje? Jakie mamy oczekiwania? Czy jest tak naprawdę dobry smartfon? Na wszystkie te pytania, staramy się odpowiedzieć w tym artykule. 

Smartfon smartfonowi nierówny 

Mnogość rozwiązań technologicznych sprawia, że możemy porównywać telefony pod różnymi względami. Od wyglądu, przez funkcjonalność, skończywszy na kompatybilności z innymi urządzeniami. Jeden smartfon może być na systemie Android, drugi na iOS. Skąd zatem wiedzieć, który jest dla nas najlepszy? Nie ma jednoznacznej odpowiedzi na to pytanie, jednak istnieje kilka wskazówek, które z pewnością pozwolą ją wykreować, wiele z nich opisaliśmy poniżej. 

Dobry telefon i jego cechy 

Lista parametrów każdego telefonu może być naprawdę spora. Nie będziemy opisywać każdych z nich, ale skupimy się na tych podstawowych i najważniejszych  punktu widzenia każdego użytkownika. 

Dobry telefon z aparatem
fot. pixabay.com

Po pierwsze: wielkość 

Wbrew pozorom przekątna ekranu ma bardzo duże znaczenie w dwóch kwestiach: użytkowaniu oraz wygodzie trzymania. Zbyt mały ekran nie pozwoli na komfortowe oglądanie filmów, a z kolei za duży może źle trzymać się w dłoni. Dobry telefon, to poręczny smartfon, który stabilnie możemy uchwycić w rękach. Dzięki temu nie będzie się wyślizgiwał podczas korzystania. 

Po drugie: system operacyjny 

System operacyjny to również ważna kwestia, o której nie możemy zapomnieć. Jest wiele sytuacji, w których osoba korzystająca z Androida nieświadoma zmiany, zakupiła iPhone’a i nie wiedziała, jak włączyć podstawowe funkcje. Na pewno wygodniejsze jest to, aby kupować telefony oparte na tym samym systemie, co poprzednie modele. Z danych opublikowanych przez Global Stats wynika, że prawie 72% rynku stanowią smartfony oparte na systemie Android. Na drugim miejscu znajduje się iOS. To właśnie te rozwiązania będziemy mieli najczęściej do wyboru. Każdy z nich posiada swoje wady i zalety. Dla przykładu: na androida powstaje o wiele więcej bezpłatnych aplikacji i gier, aniżeli na iOS’a. Z drugiej strony, mówi się, że rozwiązania pobierane ze sklepu Apple, są bardziej bezpieczne, niż te ze Sklepu Play. Najlepszym rozwiązaniem będzie sprawdzenie każdego z nich na żywo np. w sklepie RTV czy punkcie stacjonarnym danego operatora. 

Po trzecie: bateria 

Rodzaj baterii przekłada się na czas pracy urządzenia. Im lepsza, tym dłużej możemy cieszyć się telefonem bez naładowania. Jak to zweryfikować? Najlepiej zapytać sprzedawcę, jak długo, dany sprzęt pracuje po pełnym naładowaniu. 

Po czwarte: aparat 

Telefony komórkowe w wielu przypadkach już dawno zastąpiły aparaty cyfrowe. Nie musimy już kupować dwóch sprzętów, aby cieszyć się zdjęciami dobrej jakości. Jeżeli chcemy zachwycać fotografiami, wówczas należy zwrócić uwagę na takie kwestie jak np.: ilość Mpx, rodzaj ekranu, czy macro zoom. 

Dobry telefon do zdjęć
fot. pixabay.com

Po piąte: RAM 

Za sprawność i szybkość działania telefonu odpowiada pamięć RAM. To ona określa, jak telefon będzie zachowywał się przy otwieraniu kilku aplikacji jednocześnie. 

Po szóste: pamięć wewnętrzna

O ile kiedyś mogliśmy praktycznie do każdego smartfona dokupić kartę pamięci, o tyle teraz, wiele modeli takiej opcji nie ma. Z tego powodu polecamy, aby sprawdzić, jakie wartość ma dany telefon. Do najpopularniejszych należą telefony z pamięci 32, 64 lub 128GB. 

Gdzie kupić dobry telefon? 

Możliwości zakupu telefonu jest sporo. Możemy wybrać się do sklepu elektronicznego, skorzystać z oferty abonamentowej lub kupić urządzenie od osoby prywatnej. Istnieje wiele trików, aby znaleźć promocje na smartfony. Jedną z nich jest korzystanie z porównywarek telefonów. Innym ciekawym sposobem mogą być zestawienia. Ranking telefonów do 1000 zł, czy do 2000 zł, pozwoli sprawdzić różnicę między topowymi modelami z tej samej półki cenowej. 

PODZIEL SIĘ

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here