Zrób własnoręczne stroiki bożonarodzeniowe!

0
1264
Stroiki bożonarodzeniowe
fot. pixabay.com

Święta tuż za rogiem, dlatego warto przygotowania, szczególnie jeżeli mamy w planach wykonać własnoręcznie stroiki bożonarodzeniowe oraz inne ozdoby. Wbrew pozorom, nie potrzebujemy do tego specjalnych umiejętności plastycznych oraz dużego nakładu finansowego. Wystarczy kilka elementów i nawet w ciągu pół godziny, możemy stworzyć imponujące dekoracje. W jaki sposób? Co i gdzie kupić, aby przygotować stroik? Wyjaśniamy w naszym najnowszym poradniku. 

Stroiki bożonarodzeniowe: poszukaj inspiracji 

Pierwszym krokiem, od którego powinniśmy zacząć przygotowania do zrobienia stroika, jest inspiracja. Wskazane jest, aby posiadać wcześniej jakiś plan, ponieważ to znacząco ułatwia zakup elementów dekoracyjnych. Wiele ciekawych pomysłów dostępnych jest w social mediach (głównie na platformie Pinterest), więc nie powinniśmy mieć problemu z ich znalezieniem. Jednak to wcale nie oznacza, że w spontaniczny sposób, nie stworzymy ciekawego stroika. Osoby z wyobraźnią i zalążkiem estetyki z pewnością będą w stanie samodzielnie zwizualizować projekt, który mają w myślach. 

Praktycznie wszystkie ozdoby świąteczne i choinkowe możemy wykonać sami. Bardzo ładnie prezentują się elementy dekoracyjne przygotowane w jednym klimacie np. bombki z pomalowanych szyszek, które znakomicie uzupełnią tworzony przez nas stroik. Ponadto, tak samo, jak przygotowywanie pierników, rodzinne tworzenie ozdób, stanowi wspaniały sposób na to, by wspólnie spędzać czas w gronie bliskich, dlatego warto wziąć tę propozycję pod rozwagę. 

Jakie dekoracje wybrać? 

Elementów, które wykorzystuje się do robienia stroików bożonarodzeniowych, jest sporo. Wszystko zależy jednak od tego, gdzie będziemy ich szukać. Szereg ciekawych przedmiotów mamy tak naprawdę na wyciągnięcie ręki, więc wcale nie musimy wybierać się na duże zakupy do sklepów. 

Naturalne akcesoria na stroiki bożonarodzeniowe 

Zamiast kupować gotowe elementy, można sięgnąć po dobrodziejstwa natury. Jest wiele roślin, które wykorzystuje się w tym celu. Łupiny po orzechach, szyszki, suszone plasterki pomarańczy, czy jarzębina. Sporo z tych dekoracji maluje się farbą lub spryskuje sztucznym śniegiem, aby nadać dodatkowy efekt.

Stroiki bożonarodzeniowe: naturalne
fot. pixabay.com

Zestawy elementów 

Coraz częściej sprzedawcy oferują komplety zestawów, które doskonale sprawdzają się podczas samodzielnego robienia stroika. Pośród nich możemy spotkać m.in.: kokardy, światełka ledowe, świece, gwiazdki z kory lub bombki. Bardzo często zawierają także elementy wymienione we wcześniejszym akapicie, co pozwala na przygotowanie rozmaitych i niepowtarzalnych ozdób. 

Sięgnij po to, co masz w domu 

Przygotowania do Świąt Bożego Narodzenia przeważnie zaczynamy od zakupu dodatkowych dekoracji na choinkę. Ze względu na to, że trendy zmieniają się na wielu płaszczyznach, również świąteczne drzewka, z roku na rok, ulegają pewnym transformacjom. Jak ubrać choinkę w 2020 roku? Ozdoby w jednym kolorze czy w dwóch? Zapewne te i wiele innych pytań zadaje sobie niejedna pani domu. W rezultacie dużo bombek i łańcuchów, z których korzystaliśmy w ubiegłych latach, trafia do pudeł, które zimują na strychu lub w piwnicy. Własnoręcznie przygotowane stroiki bożonarodzeniowe, dają im jednak szansę na drugie życie. Wszelkie, niegdyś modne akcesoria, mogą stanowić doskonałą bazę wyjściową do wianków. 

Stroiki bożonarodzeniowe: choinka
fot. pixabay.com

Kilka dodatkowych wskazówek 

Należy podkreślić, że dekoracje do stroika to nie wszystko. Trzeba je jeszcze odpowiednio przymocować. W tym celu niezbędny będzie pistolet z ciepłym klejem lub po prostu jego zwykły odpowiedni, który pozwoli połączyć wszystko w całość. Jeżeli stroik będzie miał dużo elementów, wówczas powinno się rozważyć zakup specjalnych metalowych obręczy, które będą świetną bazą mocującą. 

Bardzo ciekawie prezentują się stroiki bożonarodzeniowe wykonane z zachowaniem konkretnego stylu np.: w jednym kolorze, całe z bombek lub z cukierków. Barwy takiej ozdoby można dopasować do pozostałych dekoracji, które będą gościły w naszych domach. Pamiętajmy również o świeczkach lub lampionach. Włożone do stroika z pewnością wspaniale ozdobią każdy wigilijny stół. 

PODZIEL SIĘ

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here