Czy warto kupować sztuczne kwiaty do domu?

0
682
sztuczne kwiaty do domu
fot. pixabay.com

Wszelkie artykuły dekoracyjne znacząco wpływają na finalny wygląd danego wnętrza. Obecnie wybierając dodatki do domu, zwracamy uwagę na wiele czynników: począwszy od stylu, przez kolor, skończywszy na cenie. Oprócz obrazów, figurek, czy świec w wielu pomieszczeniach możemy podziwiać także rośliny. Na tym polu pojawia się jednak podstawowy dylemat: czy warto kupować sztuczne kwiaty, czy lepiej postawić na naturę? Mamy nadzieję, że wskazówki zawarte w tym artykule, pozwolą Wam rozwiązać ten problem raz na zawsze.

Rola roślin w dekoracji wnętrz 

Rośliny stanowią podstawowy element dekoracyjny praktycznie w każdym stylu. Niezależnie od tego, czy w naszym salonie króluje motyw skandynawski, czy też industrialny, kwiaty są idealnym zwieńczeniem nowoczesności. Spotykamy je zarówno w pomieszczeniach mieszkalnych, jak i przestrzeniach biurowych, gdzie czasami ciężko zapewnić im odpowiednie warunki do rozwoju. 

W minionych sezonach to właśnie tak zwane zielone ściany wiodły prym w innowacyjnym podejściu do dekoracji. Ściana z mchu w łazience lub w salonie to zupełnie inne wymiar aranżacji. Co ciekawe, wiele z tych konstrukcji przypomina do złudzenia żywe rośliny, jednak finalnie są to tylko ich sztuczne odpowiedniki. 

Kiedy sięgnąć po sztuczne kwiaty? 

Wybierając kwiaty do mieszkania, powinniśmy w pierwszej kolejności określić nasze możliwości pielęgnacyjne. Jeżeli cierpimy na brak czasu, często wyjeżdżam w delegacje lub po powrocie do domu nie mamy siły ani ochoty na to, aby jeszcze pielęgnować rośliny, wówczas odpowiedź będzie jedna sztuczne kwiaty. 

sztuczne kwiaty: jakie wybrać
fot. pixabay.com

Kolejnymi czynnikami, które mogą determinować nasz wybór, są alergeny. Mówi się, że wiele kwiatów doniczkowych, to ogromne siedlisko zarodników pleśni, które negatywnie wpływają na zdrowie. Należy podkreślić, że do rozwoju wszelkich alergenów dochodzi najczęściej, jeżeli odpowiednio nie pielęgnujemy roślin, jednak w przypadku osób borykających się z tym problemem, może być to naprawdę uciążliwe. 

Jakie sztuczne kwiaty wybrać? 

Noże kuchenne, kubki, stoły do jadalni, chlebaki niezależnie od tego, co kupujemy do naszego domu lub mieszkania, powinniśmy zwracać uwagę na jakość. Ta sama zasada obowiązuje przy wyborze sztucznych kwiatów. Gdy zależy nam na tym, aby swoim wyglądem przypominały swoje żywe odpowiedniki, to należy poświęcić na zakupy trochę więcej czasu. Kluczowy będzie materiał, z którego zostały wykonane. Zdarza się, że sztuczne tworzywa używane do wyprodukowania płatków, najczęściej w kolorze bieli, bardzo szybko żółkną, dlatego trzeba zwrócić na to uwagę. 

Sztuczne kwiaty i ich najpopularniejsze rodzaje 

Możemy wskazać kilka topowych rodzajów sztucznych kwiatów, które najczęściej dostrzeżemy na domowych półkach, stolikach do kawy w biurze, czy we wnętrzach restauracji. Zebraliśmy dla Was 3 ciekawe propozycje:

  • sukulenty,
  • kaktusy,
  • storczyki. 

Najlepiej wybrać te, które bez trudu można oczyścić z kurzu, dlatego większość dobrej jakości roślin, można swobodnie myć pod bieżącą wodą. 

sztuczne kwiaty tulipany
fot. pixabay.com

Dobrym pomysłem jest także, pomieszanie żywych roślin ze sztucznymi. W tym celu powinniśmy, zakupić kwiaty, które są łatwe w pielęgnacji takie, jak chociażby kaktusy. Na każdej doniczce czy opakowaniu foliowym znajdują się podstawowe informacje na temat pielęgnacji danego rodzaju, co znacząco pomaga w trakcie zakupów. Kluczowe jest jednak to, aby pamiętać o takich czynnikach jak: temperatura, naświetlenie oraz częstotliwość podlewania. 

Sztuczne kwiaty: dodatkowe wskazówki 

Bardzo często sztuczne kwiaty prezentują się doskonale na zdjęciach, jednak finalnie wyglądają nieco inaczej. Z tego względu zaleca się, aby kupować je w sklepach stacjonarnych. Dzięki temu unikniemy rozczarowań i zyskamy pewność, że nasze rośliny, spełniają określone oczekiwania. Sztuczne kwiaty są często o wiele tańsze, aniżeli ich prawdziwi koledzy, co nie zmienia jednak faktu, że za dobrą jakość i wykonanie, warto czasami nieco dopłacić. 

Mamy nadzieję, że dzięki tym wskazówkom w Waszych domach, pojawią się piękne i ciekawe kompozycje roślinne. 

PODZIEL SIĘ

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here